Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

"Raxtu Raxti" nāk klajā ar tautisku precību dziesmu

Muzikālā apvienība "Raxtu Raxti," foto: publicitātes

Muzikālā apvienība "Raxtu Raxti," foto: publicitātes

Gatavojoties desmit gadu jubilejas tūrei, kas sāksies jau 15.oktobrī ar koncertu Liepājas koncertzālē «Lielais dzintars», muzikālā apvienība «Raxtu Raxti» šonedēļ klausītāju vērtējumam nodod singlu «Sajāj tautas, sarīb zeme» no jaunā albuma «Vidū saule», kas tiks prezentēts gaidāmajos jubilejas koncertos. Protams, tajos skanēs arī «Raxtu Raxtu» zināmākās kompozīcijas.

Kā norāda «Raxtu Raxtu» dalībniece un vairāku albumā dzirdamo dziesmu mūzikas autore Kristīne Kalniņa, grupas jaunais albums būs kas nebijis «Raxtu Raxtu» daiļradē, jo tieši par godu desmit gadu jubilejai visas dziesmas (tostarp – arī jaunais singls) tapušas, iedvesmojoties no latviešu tradicionālās mūzikas, kas pierakstīta dažādos Latvijas novados un izloksnēs. Albumā skanēs precību un kāzu dziesmas, ziemas un vasaras saulgriežu dziesmas. Un albuma vidū – Saule, simbols dzīvībai, auglībai un mūžībai.»

Muzikālā apvienība «Raxtu Raxti» savu radošo darbību sāka ar Imanta Kalniņa dziesmām, kas pēc savas noskaņas, harmoniskās un melodiskās struktūras, kā arī teksta pietuvinātas tautas mūzikai, ko papildinot ar tautas mūzikas instrumentiem un spēles manieri, ir radīts īpašs un tieši muzikālajai apvienībai raksturīgs skanējums.

Grupas dalībnieki Edgars Kārklis un Kristīne Kalniņa daudzus gadus aktīvi darbojās folkloras kustībā, folkloras kopā «Ceiruleits», arī tāpēc grupas daiļradē nozīmīga loma atvēlēta latviešu tautas mūzikai, kas ļoti labi iekļaujas arī «Raxtu Raxtu» repertuārā.

Jaunajā albumā «Vidū saule» iekļautas dziesmas:

  • Sajāj tautas, sarīb zeme. Latviešu tautasdziesma / Kristīne Kalniņa
  • Aizkyukova dzgyuzeite. Latgaliešu tautasdziesma / Kristīne Kalniņa
  • Ej projām(i), ledutiņi! Latviešu tautasdziesma / Kristīne Kalniņa
  • Pūt, vējiņi! Latviešu tautasdziesma / Kristīne Kalniņa
  • Piesaku jaunam, piesaku vecam. Latviešu tautasdziesma / Kristīne Kalniņa
  • Saule pina vainadziņu. Latviešu tautasdziesma / Kristīne Kalniņa
  • Bluķa māte. Latviešu tautasdziesma / Kristīne Kalniņa
  • Jānīts jāja gad’ apkārt(i). Latviešu tautasdziesma / Edgars Kārklis
  • Es jums lūdzu, saimenieki. Latviešu tautasdziesma / Edgars Kārklis
  • Meitas mani melli sauca. Latviešu tautasdziesma / Raxtu Raxti
Zemāk noskaities "Raxtu Raxti" jauno dziesmu, kā arī uzzini, ko grupas dalībnieki - Marts Kristiāns Kalniņš un Kristīne Kalniņa kanāla 360TV raidījumā "Pasaki to skaļi" stāsta par savām attiecībām.


Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...