Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Rēzeknes pilsdrupas - vieta, ar ko sākt Rēzeknes apskati

Rēzeknes pilsdrupas, foto:1188

Rēzeknes pilsdrupas ir viens no tipiskākajiem pilsētas simboliem. No tām nav atlicis daudz, bet, ja neesi uzkāpis Rēzeknes pilskalnā un apskatījis pislētu no augšas, vari uzskatīt, ka Rēzeknē nemaz neesi bijis.

Šķiet, ka šī pilsdrupu loga arka ar baznīcas torņiem fonā ir teju vai pilsētas sirds. Taču te paveras arī skaists skats uz pašu pilsētu. Tepat blakus – iespaidīgais Zeimuļs, kas pats par sevi jau ir apskates un apbrīnas vērts ar savu neparasto arhitektūru. Pa gabalu redzama arī skaistaistā koncertzāle Gors.

Pašas pilsdrupas ir pilsētas senākais vēstures piemineklis, kas šeit atrodas kopš 13.gadsimta. Savulaik pils kalpojusi Livonijas orgeņa karaspēkam, bet dažādu karu un varas maiņu rezultātā krietni nopostīta. Taču pavisam netālu – pāri ielai ir apskatāms Rositten (Rēzeknes) pils makets, kura autors ir Edmunds Smans. Tas ļauj vien iztēloties, cik varena šī vieta savulaik bijusi.

Ja esi Rēzeknē – piestāj!

Lūk, vēl neskaitāmas idejas, ko apskatīt brīvdienās

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...