Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Sliktākais, ko vari darīt pirms sporta nodarbībām?

Sporta nodarbība, Photo by CATHY PHAM on Unsplash

Sporta nodarbība, Photo by CATHY PHAM on Unsplash

Ir daudzas lietas, ko varat darīt, lai uzlabotu treniņu kvalitāti. Bet lielākā daļa cilvēku neapzinās, ka ir arī daudzas lietas, kuras nekad nevajadzētu darīt, it īpaši pirms treniņa. Tās var būt dažādas, sākot no nelielām kļūdām, kas liek justies nedaudz vājākam vai samazināt vingrojumu skaitu, līdz daudz lielākām kļūdām, kas pilnībā sabojā treniņu. Tātad, ja vēlies redzēt optimālus treniņa rezultātus, neatkarīgi no tā, vai mēģināt veidot muskuļus vai sadedzināt taukus, noteikti zini, ko nedarīt pirms sporta nodarbībām!

Nekad neēd lielu maltīti pirms treniņa

Nekad nedrīkst ēst pirms treniņa. kamēr ēdiens atrodas vēderā, Tev būs smagnēja sajūta un, iespējams, pat slikta dūša. Bet pat ja vingrošana nebeigsies ar vemšanu, tas atņems spēju darboties vislabāk. Vēl viens iemesls, kāpēc vajadzētu izvairīties no tonnas ēšanas tieši pirms treniņa, ir tas, ka pati gremošana prasa daudz enerģijas. Tāpēc arī pēc kārtīgas svētku izēšanās rodas smaguma sajūta, un viss ko vēlies, ir atlaisties gultā. Dažiem cilvēkiem būs nepieciešams vairāk laika, lai pilnībā sagremotu pārtiku. Bet parasti, pēc ēšanas vajadzētu ieturēt neēšanas pauzi apmēram divas līdz trīs stundas pirms treniņa.

Pirms treniņa nedzer pārāk daudz kafijas

Vēl viena kļūda, ir pārāk daudz kafijas dzeršana pirms treniņa. Kofeīns ir ļoti izplatīts un noderīgs uztura bagātinātājs pirms treniņa. Nav šaubu, ka tas var palīdzēt iegūt vairāk enerģijas un pacelt vairāk svara. Tas palielina motivāciju, kā arī fokusu. Tieši tāpēc kofeīns ir galvenā sastāvdaļa gandrīz visiem papildinājumiem pirms treniņa tirgū. Problēma ir tāda, ka pārāk daudz kofeīna uzņemšana var izraisīt resnās zarnas kontrakcijas un palielināt žults veidošanos, kas palielinās zarnu kustību. Tāpēc kofeīns ir pazīstams kā dabisks caurejas līdzeklis. Papildus tam, ka kuņģa darbības traucējumi vai steidzamība izmantot tualeti būs tikai Tavu problēmu sākums. Tas ir tāpēc, ka, ja pirms treniņa ir uzņemts pārāk daudz kofeīna, tas var radīt virkni blakusparādību, kas var likumīgi sabojāt visu dienu. Dažas no šīm blakusparādībām ir nemiers, bezmiegs, paātrināta vai patoloģiska sirdsdarbība, trauksme, grēmas un paaugstināts asinsspiediens. Pietiek tikai ar vienu no šīm blakusparādībām, piemēram, grēmas, lai ievērojami samazinātu veiktspēju.

Nepareiza stiepšanās pirms treniņa

Nākamā lielā kļūda, ko pieļauj tik daudzi cilvēki, ir stiepšanās pirms svaru celšanas. Ne visi stiepšanās veidi ir slikti pirms treniņa. Bet lielākā daļa cilvēku nodarbojas ar statisku stiepšanos. Statiskie stiepumi tiek veikti, izstiepjot vai izstiepjot muskuli un turot to šajā stiepšanās stāvoklī noteiktu laiku, parasti 20 līdz 30 sekundes. No otras puses, dinamiskā stiepšanās ir aktīvs stiepšanās veids, kurā pārvietojies uz priekšu un atpakaļ, veicot pilnu kustību diapazonu, nevis tikai noturot vienu pozīciju. Kaut arī dinamiskas stiepšanās, sagatavo ķermeni un muskuļus darbībai, statiskie stiepumi darbojas pretēji, un tie mēdz negatīvi ietekmēt muskuļu darbību, ja tie tiek veikti pirms treniņa. Pētījumi rāda, ka skrējēji nespēj skriet tik ātri, sportisti nevar lēkt tik augstu pēc pasīvās statiskās stiepšanās. Tikmēr šķiet, ka dinamiskiem stiepumiem un vingrinājumiem nav šāda efekta.

Izvairies no kardio pirms svaru celšanas

Vēl viena līdzīga kļūda, ko cilvēki pieļauj, ir kardio vingrinājumi tieši pirms svaru celšanas. Patiesībā daudzi cilvēki to dara iesildoties, taču pastāv liela iespēja, ka tas darīs skādi vairāk nekā palīdzēs. Tas samazinās veiktspēju un, visticamāk, liks pacelt vieglāku svaru vai samazināt vingrojumu atkārtojumus. Tas ir tāpēc, ka glikoze ir galvenais enerģijas avots, ko ķermenis izmanto svaru celšanai. Ēdot ogļhidrātus visu dienu, šī glikoze uzkrājas muskuļos un aknās. Tas tiek atbrīvots un sadalīts enerģijas iegūšanai, kad to prasa muskuļi. Diemžēl, ja pirms svara celšanas nodarbojies ar kardio, sadedzināsi daudz, ja ne visu šo dārgo glikozi, kas būtu palīdzējusi darboties labāk ar svariem. Tātad, ja vēlies veikt kardio un pacelt svarus vienā treniņa laikā, vislabāk ir saglabāt kardio treniņu pēc svaru celšanas.

Izvairies dzert pārāk daudz ūdens pirms treniņa

Nākamā kļūda, no kuras izvairīties, ir pārāk daudz ūdens dzeršana pirms treniņa. Tas iet roku rokā ar pārāk daudz pārtikas ēšanu vai pārāk daudz kafijas dzeršanu. Ir labi palikt hidratētam visas dienas garumā un nodrošināt, ka dzer pietiekami daudz ūdens. Bet parasti nav lieliska ideja dzert tonnu ūdens tieši pirms treniņa vai pat tā laikā. Trenējoties, asins plūsma tiks virzīta uz ekstremitātēm, un, piepildot kuņģi ar tonnu ūdens, visa treniņa laikā varat justies slikta dūša un krampji. Labākais risinājums, lai izvairītos no situācijas, ir vienkārši dzert nelielu daudzumu ūdens starp vingrojumiem, kad treniņš jau progresē, un pēc tam pārliecinies, ka dzer ūdeni konsekventi visas dienas garumā, lai nebūtu jāuzņem milzīgs ūdens daudzums uzreiz.

Pirms treniņa nekāds alkohols

Pirms treniņa nevajadzētu dzert alkoholu. Vienā vai otrā brīdī pēc alkohola lietošanas, iespējams, juties kā supermens. Tas var motivēt Tevi apmeklēt sporta zāli vai veikt treniņu mājās. Alkohols ir nomācošs līdzeklis, kas nozīmē, ka tas palēninās tādas lietas kā reakcijas laiks, koordinācija un līdzsvars. Tas ne tikai padarīs treniņu mazāk efektīvu, bet arī padarīs to daudz bīstamāku. Ja neesi piesardzīgs, var gūt nopietnus savainojumus. Vēl viena liela problēma ir tā, ka, trenējoties uzreiz pēc alkohola lietošanas, alkohola saturs asinīs palielināsies. Tātad, iedomājies, ka Tu salauz muskuļus un veido sīkas mikroskopiskas plaisas muskuļu audos. Ķermenis virzīs asins plūsmu uz tiem muskuļiem, ar kuriem strādā, un tas parasti ir lieliski, jo asinis muskuļos nesīs barības vielas un enerģiju, kā arī blakusproduktus, kas rada nogurumu, piemēram, pienskābi. Bet, dzerot alkoholu un pēc tam trenējoties, dzertais alkohols asins šūnās tiek nogādāts saplēstajos muskuļos.

Nelieto pretsāpju līdzekļus pirms treniņa

Vēl viena izplatīta kļūda ir lietot kādu pretsāpju līdzekli pirms treniņa. Faktiski pētījumi rāda, ka vingrošana pretsāpju līdzekļu lietošanas laikā var izraisīt zarnu problēmas un pat pilnīgus zarnu traumas. Tāpat nav lielas jēgas lietot muskuļu relaksējošu pretsāpju līdzekli pirms svaru celšanas, jo tas var izraisīt ievainojumus, jo ķermenis reaģēs lēnāk, ja pārsniegsi slieksni. Tātad, ja pirms treniņa ķermenim ir tik sāpīgi, ka nevari pat iedomāties vingrošanu, nelietojot pretsāpju līdzekli, iespējams, Tavās interesēs ir izlaist šo treniņu tajā dienā. Nav vērts radīt zarnu problēmas tikai tāpēc, lai mazinātu sāpīgumu, kas laika gaitā, protams, uzlabosies, beidzot pielāgojoties treniņiem.

Pirms treniņa nenosnaudies

Ja veic īsu 20 līdz 30 minūšu ilgu snaudu, tas liek justies enerģiskākam un atsvaidzinātam. Tomēr, guļot ilgāk par to, visticamāk, jutīsies vairāk miegains un noguris nekā pirms miega. Tāpēc, ja esat noguris, pirms dodies uz sporta zāli, nosnaudies, vienkārši pārliecinieties, ka tas ir īss snaudiens.

Lasi arī:

Sporta nodarbība, Photo by CATHY PHAM on Unsplash

Sporta nodarbība, Photo by CATHY PHAM on Unsplash

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas