Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Spēcīgā vēja dēļ šodien iespējami elektroenerģijas padeves traucējumi visā Latvijā

Spēcīgs vējš, Photo by Dziana Hasanbekava from Pexels

Spēcīgs vējš, Photo by Dziana Hasanbekava from Pexels

Šodien LVĢMC brīdina par spēcīgām vēja brāzmām, un jau ceturtdien AS "Sadales Tīkls" brīdinājuši par iespējamiem elektroenerģijas padeves traucējumiem.

Atbilstoši Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) prognozēm Latvijas teritorijā iegriezīsies spēcīgs vējš, kas brāzmās var sasniegt 28 m/s, pierimstot vien sestdienas rītā. Gatavojoties pasliktinātiem laikapstākļiem, kas var radīt elektroapgādes traucējumus, AS "Sadales tīkls" paaugstinājusi personāla operatīvo gatavību. Darbam paaugstinātas intensitātes režīmā, novēršot iespējamos bojājumus elektrotīklā, mobilizētas gan "Sadales tīkla", gan apakšuzņēmēju operatīvā darba brigādes visā Latvijā, sagatavots aprīkojums un specializētā tehnika. Novērst spēcīgā vēja bojājumus, iespējami drīz atjaunojot klientiem elektroapgādi, visā valsts teritorijā ir gatavi vairāki simti elektromontieru. Ja būs nepieciešams, "Sadales tīkls" piesaistīs papildu brigādes. Kopējais pieejamais resurss ir vairāk nekā 1000 darbinieku.

Spēcīgā vēja laikā var lūzt koki un to zari, pārraujot elektrolīniju vadus un radot bīstamas situācijas, kas var apdraudēt cilvēku dzīvību, tādēļ uzņēmums aicina būt īpaši uzmanīgiem un piesardzīgiem elektrolīniju un elektroiekārtu tuvumā. Redzot bīstamu situāciju, notikuma vietai tuvoties nedrīkst, bet nekavējoties jāinformē "Sadales tīkls", zvanot uz diennakts bezmaksas bojājumu pieteikšanas tālruni 8404, vai Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, zvanot 112!

"Sadales tīkls" nepārtraukti seko līdzi meteorologu prognozēm, vēja pārvietošanās ceļam un monitorē situāciju vidējā sprieguma elektrotīklā. Konstatējot bojājumus, elektroapgāde iespēju robežās tiek atjaunota pa citām elektrolīnijām jau pirms bojājumu novēršanas. Tikmēr operatīvā darba brigādes nekavējoties sāk bojājumu vietu lokalizēšanu un tehniskos darbus infrastruktūras atjaunošanai.

Gatavojoties stiprajam vējam, “Sadales tīkls” arī aicina iedzīvotājus laikus parūpēties par uzlādētiem akumulatoriem mobilajiem telefoniem, datoriem un citām ikdienā izmantojamām viedierīcēm, kā arī sarūpēt kabatas lukturīšus.

Situācijai elektrotīklā iedzīvotāji aicināti sekot līdzi www.sadalestikls.lv pieejamā digitālajā atslēgumu kartē, kur apkopota informācija par jau reģistrētajiem elektrotīkla bojājumiem. Ja bojājums konkrētā adresē jau ir reģistrēts, tas nozīmē, ka speciālisti pie tā novēršanas jau strādā un tas atkārtoti nav jāpiesaka. Tā tiks atslogots bojājumu pieteikšanas tālrunis, dodot iespēju to operatīvi sazvanīt bīstamās situācijās.

"Sadales tīkls" atgādina: ja bojājums ir vidējā sprieguma elektrotīklā un esat norādījuši savu mobilo tālruni vai e-pastu operatīvās informācijas saņemšanai, par reģistrēto elektrotīkla bojājumu tiksiet informēti ar īsziņas vai e-pasta palīdzību aptuveni 20 minūšu laikā. Lai pārliecinātos, ka elektroapgādes pārtraukuma brīdī informācija tiks saņemta, ieteicams klientu portālā www.e-st.lv atjaunot personīgo mobilā tālruņa numuru vai e-pasta adresi.

Laikapstākļi šodienai

LVĢMC ziņo, ka dDienā laika apstākļus turpinās ietekmēt plaša ciklona dienvidrietumu perifērija. Laiks būs lielākoties mākoņains, bet vietām, galvenokārt rietumos, debesis palaikam arī skaidrosies. No rīta un priekšpusdienā daudzviet jārēķinās ar nokrišņiem - teritorijas lielākajā daļā gaidāms lietus un slapjš sniegs, bet pēcpusdienā vien vietām austrumos uzsnigs. Saglabāsies brāzmains ziemeļrietumu, rietumu vējš - teritorijas lielākajā daļā brāzmās 17-22 m/s, bet piekrastes rajonos līdz 25-27 m/s. Maksimālā gaisa temperatūra gaidāma no rīta +1…+6° robežās, bet dienas gaitā tā pazemināsies par dažiem grādiem. Galvaspilsētā mainīgs mākoņu daudzums, bet no rīta un priekšpusdienā vēl gaidāms lietus, slapjš sniegs, arī vakarpusē iespējami nelieli nokrišņi. Mēreni stiprs ziemeļrietumu vējš brāzmās sasniegs 18-23 m/s, no rīta un vēlāk pēcpusdienā līdz 25 m/s. Maksimālā gaisa temperatūra būs no rīta +4…+5°.

Lasi arī:

Jau atkal pazudusi elektrība! Ko iesākt?

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...