Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Sunim aizcietējums – ko darīt?

Bēdīgs suns, sunim aizcietējums, Photo by Creative Vix from Pexels

Bēdīgs suns, sunim aizcietējums, Photo by Creative Vix from Pexels

Vismaz reizi dzīvē katrs suņa saimnieks saskaras ar delikātu un nepatīkamu sava mīluļa problēmu – aizcietējumu. Ko tādās situācijās darīt?

Kas liecina par aizcietējumu sunim?

Normālā gadījumā suņi iztukšo savu vēderu divas reizes dienā. Tomēr nav jāsaķer galva, ja kādu dienu suns to dara vairāk vai mazāk. Ir jānovērtē suņa vispārējais stāvoklis un jāpavēro viņa ikdiena, kā arī paši izkārnījumi. Ja parādās aizcietējuma pazīmes, kā arī suns uzvedas apātiski, tad gan jārīkojas.

Par aizcietējumu liecina saspringta un ilgstoša nespēja nokārtot savas vajadzības. Aizcietējums rada diskomfortu un sāpes, par ko liecina suņa smilkstēšana nokārtošanās procesa laikā. Arī citi simptomi var liecināt par aizcietējumu:

  • Cieti, mazi, akmeņveidīgi izkārnījumi vai to neesamība
  • Vēdera uzpūšanās
  • Apetītes trūkums
  • Vemšana
  • Asinis vai gļotas izkārnījumos
  • Pastiprināta ūdens dzeršana
  • Gausa kustība

Ja nespējat paši pietiekami ātri noreaģēt un tikt galā ar radušos problēmu, suni jāved pie vetārsta. Ārstu jāapmeklē arī gadījumos, ja suņa izkārnījumi maina krāsu, struktūru un smaku, kas nav noticis zināmu iemeslu dēļ, piemēram, ja saimnieks zina, ka suns apēdis kaut ko, kas to var izraisīt.

Kādēļ sunim rodas aizcietējums?

Biežākais iemesls, kādēļ sunim rodas aizcietējums ir nepareizs uzturs un uztura daudzums. Arī slinks dzīvesveids var radīt aizcietējumu, tādēļ ir būtiski regulāri vest dzīvnieku laukā un nodrošināt tam pietiekamas aktivitātes.

Ja suns daudz ēd kaulus, tie sacietina fekālijas, kā rezultātā rodas aizcietējums. Arī pārāk maz šķiedrvielas ēdienā un sausa barība var radīt vēdera piepūšanos un aizcietējumu. Vēl viens iemesls, kādēļ šāda problēma var rasties, ir vispārēji zarnu darbības traucējumi, kuņģa, aknu un nieru slimības, kā arī ortopēdiskas problēmas un dažādas citas slimības. Ja dzīvnieks fiziski norijis kādu neēdamu priekšmetu, tas var iestrēgt zarnās, tās nosprostojot. Tādēļ ir būtiski saprast un zināt, cik ilgi sunim ir aizsprostojums. Ja suns vispār nespēj savas vajadzības nokārtot un mokās, nepieciešama tūlītēja palīdzība, jo var būt pilnībā nosprostotas zarnas.

Ko darīt, ja sunim rodas aizcietējums

Ja šāda problēma jau radusies ir skaidrs, ka sunim ir grūti, noteikti nevajag ievilkt garumā laiku un cerēt, ka suns pats saviem spēkiem tiks galā ar problēmu. Noteikti jāzvana suņa vetārstam, kas iegūs informāciju par dzīvnieka vispārējo stāvokli, izvērtēs situāciju, dos norādījumus, kā rīkoties. Iespējams, suni būs nepieciešams atrādīt speciālistam un veikt izmeklēšanu klātienē.

Ja ir skaidrs, ka pie vainas pārāk cieta barība, veterinārajās aptiekās iespējams iegādāties līdzekļus, kas mīkstina sunim vēderu. Arī par šo izstāstīs veterinārārsts telefona konsultācijas vai klātienes laikā.

Iespējams, ka sunim būs noteikta diēta, kas saimniekam stingri jāievēro.

Lasi arī:

Bēdīgs suns, sunim aizcietējums, Photo by Creative Vix from Pexels

Bēdīgs suns, sunim aizcietējums, Photo by Creative Vix from Pexels

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas