Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Teritoriju labiekārtošana un apzaļumošana – no zāliena līdz akmens dārzam

Laika prognozes sola drīzu pavasara iestāšanos, kas nozīmē aktīvu piemājas teritorijas sakopšanu. Ja nepieciešama palīdzība, SIA "Gardens" būs īstā vieta, kur vērsties pēc tās. Uzņēmums nodrošina dažādus pakalpojumus, kas saistīti ar teritoriju labiekārtošanu un apzaļumošanu, kā arī uzkopšanu.

Pirmais, ko vajadzētu darīt pēc ziemas, noteikti ir zāliena sakopšana. "Gardens" piedāvā veikt zāliena vertikulēšanu un aerāciju. Vertikulēšana tiek veikta ar speciālu ierīci, kas vertikāli sašķeļ zālienu līdz pat 4 cm dziļumā. Tas ir laikietilpīgs process, kā rezultātā zāliens tiek atbrīvots no uzkrātajiem atkritumiem, kas sakrājušies augsnes virskārtā. Ja šie atkritumi – vecā zāle, skujas, sūnas, u.c. –, netiek iztīrīti, zālienam nepienāk vajadzīgais skābekļa un barības vielu daudzums, kas kavē veselīga un skaista zāliena veidošanos. Pirmās divas nedēļas pēc procedūras zāliens nebūs skaists, taču pēc tam tas atjaunosies un būs daudz zaļāks un kuplāks. Savukārt, aerācijas procesā skābeklis tieši tiek piegādāts zālienam. Ar aeratora tapām tiek veikti iegriezumi zālienā, kas ir līdz 7 cm dziļi. Pēc šīm procedūrām būtu nepieciešams mēslot zālienu ar minerālvielām.

Var gadīties, ka esi nesen pārvācies, vai arī iepriekš neesi iekārtojis teritoriju, tāpēc zāliena, ko atjaunot, šobrīd nav. Šajā gadījumā ir iespējams ierīkot zālienu vai ieklāt paklājzālienu Iespējams uzreiz ierīkot arī automātisko laistīšanas sistēmu, kas parūpēsies, lai zāliens un augi dārzā vienmēr būtu aplaistīts un nebūtu apkaltis.

Pavasarī vajadzētu paspēt sakopt augļu kokus. Svarīgi nozāģēt liekos zarus, lai tie neietekmētu ražu. Jāatbrīvojas būtu no sausajiem zariem, zariem, kuri krustojas (izsverot, kurš zars dos lielāku produktivitāti) un slimajiem zariem. Pēc tam, kad liekie zari ir nozāģēti, brūces būtu nepieciešams aizsmērēt ar potvasku ziedi.

Nākamais solis noteikti būtu labiekārtot dārzu. Katram dārzam tiek veidots individuāls projekts, vienojoties par augiem, izkārtojumu, krāsu gammu. Iespējams veidot kompozīcijas, kurās augi augs no pavasara līdz pat rudens beigām, secīgi. Iespējams arī veidot atsevišķas dobes sezonāliem ziediem vai augiem. Viss atkarīgs no katra vēlmēm.

Ja šobrīd nedzīvo meža vidū, visdrīzāk vēlies lielāku privātumu savam pagalmam. To palīdzēs nodrošināt dzīvžogs – dabīgs un ilgtspējīgs risinājums, kas aizsargās pagalmu no putekļiem, tāpat tas darbojas kā skaņas izolators un, protams, nodrošina to, ka cilvēki no malas neredz pagalmā notiekošo. Visbiežāk dzīvžogam tiek izmantotas tūjas, jo tās nemaina savu krāsu un kuplumu arī ziemā, taču ir cilvēki, kuri izvēlās krūmus.

Varbūt tu esi starp tiem cilvēkiem, kuri nevēlas rušināties dārzā, bet gan dod priekšroku sakārtotam pagalmam bez augiem? Ja tā, tad vislabākā izvēle būs bruģa segums. Tomēr, ja ir vēlme nelielai augu klātbūtnei, iespējams izvēlēties akmens dārzu. Akmens ir dabīgs materiāls, kas rada stingru pamatu. Akmeni var izmantot dažādi, taču, galvenokārt, dārzā tas kalpo kā dizaina elements.

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...