Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Vai kaķiem patiešām piemīt dziedinošas spējas?

Kaķis guļ gultā, Photo by Adam Kuylenstierna on Unsplash

Kaķis guļ gultā, Photo by Adam Kuylenstierna on Unsplash

Ikviens būs dzirdējis veco, labo stāstu, ka kaķiem piemīt dziedinošas spējas. Ar mūsdienu racionāla cilvēka prātu tam šķiet grūti noticēt. Tomēr joprojām dzirdu Omīti priecājamies, kad kaķis uzguļas uz sāpošajām kājām, savilktās sprandas vai uzguļas virsū – viņa no sirds tic, ka dzīvnieks palīdzēs noņemt sāpes un sirdsklauves. Kā tad īsti ir – vai tiešām mūsu pūkainie mīluļi spēj ietaupīt mūsu medicīniskos izdevumus? Nolēmām papētīt un izrādījās, ka daži atklājumi bija patiešām iespaidīgi.

Kādā pētījumā tika konstatēts, ka cilvēki ar mājdzīvniekiem krietni retāk vēršas pie ārsta, viņiem retāk ir problēmas ar miegu, retāk nepieciešamas zāles sirds slimībām.

Daži psihologi saka, ka mājdzīvnieki var palīdzēt hiperaktīviem bērniem nomierināties, kā arī cilvēkiem, kuri cieš no demences, lai gan citi saka, ka pārāk daudz mājdzīvnieku ir psihisku traucējumu pazīme.

Kaķi var samazināt sirdslēkmes risku par 40%

Pētījums parādīja, ka gan kaķiem, gan suņiem piemīt spēja samazināt stresu un līdz ar to mazinās stresa izraisītās asinsspiediena problēmas. Minesotas universitātes pētījumā atklājās, ka kaķu īpašniekiem sirdslēkmes risks ir pat par 40% zemāks.

Kaķu saimniekiem – viszemākais stresa līmenis

Savukārt pētījumā, ko veica Dr JuneMcNicholass, tika konstatēts, ka viszemākais stresa līmenis ir kaķu saimniekiem, otrais zemākais – suņu īpašniekiem, bet visaugstākais stress ir cilvēkiem bez mājdzīvnieka.

Kas ir kaķa dziedinošā spēka pamatā?

Ir atklāts, ka kaķa iegūšana var mazināt stresu cilvēku dzīvē un līdz ar to samazina sirdslēkmes vai insulta vai sirds slimības attīstības risku. Vairāki pētījumi ir apstiprinājuši, ka mājdzīvnieka turēšana samazina stresu, samazina asinsspiedienu un holesterīnu, kā arī samazina depresijas risku.

Izrādās, ka kaķa murrāšanai ir terapeitiskas iezīmes. Kaķis murrā medicīniski terapeitiskā diapazonā (25–150 Hz), līdz ar to ir iespēja, ka kaķa murrāšana var palīdzēt dziedēt kaulus, cīpslas, saites un muskuļus, kā arī atvieglot sāpes.

Mājdzīvnieki ir noderīgi jūsu garīgajai veselībai. Pētījumā, ko veica Dr June McNicholas no Warwick universitātes, tika konstatēts, ka senioriem bija mazāka depresija un psiholoģiskas grūtības, ja viņiem bija mājdzīvnieks.

Varbūt ir laiks iegādāties kaķi?

Ir daudz dažādu stāstu par to, kā dzīvnieki palīdzējuši cilvēkiem izārstēties – nevienu vairs nepārsteidz, piemēram, delfīnu terapijas iedarbība vai zirgu nozīme ārstēšanā, suņi kā cilvēku pavadoņi un palīgi cilvēkiem ar invaliditāti jau sen ir sevi pierādījuši. Tomēr kaķu terapija un dziednieciskās īpašības, iespējams tiek par maz izmantotas.

Mēs labprāt dzirdētu Tavas domas zemāk esošajos komentāros. Vai Tu tici kaķu dziedinošajām spējām?

Izlasi arī:




Kaķis guļ gultā, Photo by Adam Kuylenstierna on Unsplash

Kaķis guļ gultā, Photo by Adam Kuylenstierna on Unsplash

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas