Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Vai logi ir jāieziemo jeb kā sagatavot logus ziemai?

Ziema aiz loga, foto - Anna Dudkova, Unsplash

Ziema aiz loga, foto - Anna Dudkova, Unsplash

Lai mājā turētos siltums un tiktu samazinātas apkures izmaksas, liela nozīme ir logiem. Pareizi sagatavoti logi ziemai ne tikai uztur lielāku siltumu ēkā, bet arī samazina caurvēja iespēju, līdz ar to pasargā mājiniekus no saaukstēšanās varbūtības. Ja no logiem pūš, tos ir jāieziemo – jāhermatizē, jāpārbauda palodžu stāvokli un jāieeļļo metāla detaļas.

Kādas hermētiskuma metodes izmantoja logu ieziemošanai agrāk?

Vēl ne tik tālu pagātnē, kad bija koka logi katrā mājā, lai no logiem nepūstu, blīvēja malas gar logu ailēm ar avīzēm un drānām. Tādējādi palodzes vienmēr bija noklātas ar vēju aizturošiem materiāliem, kādi vien bija pieejami, un nereti logu ailes tika aplīmētas vai ar kniepadatām piesprauda papīru vai citu materiālu, kas varēja kaut cik pasargāt no vēja plūsmām. Idejas cilvēkiem netrūka un ierobežotu finansiālo līdzekļu dēļ nācās ļaut vaļu radošumam. Logu hermētiskai noblīvēšanai tika pielietots arī plastilīns, tomēr tas liedza attiecīgo logu vēdināšanas iespēju. Vēl senāk logus blīvēja ar salmiem. Jāpiebilst, ka arī mūsdienās, protams, ir saglabājušies vēl vecie koka logi un vairākas no minētajām hermētiskuma metodēm izmanto joprojām, sevišķi veca gadagājuma cilvēki ar ierobežotām finansiālām iespējām.

Kā sagatavot logus ziemai mūsdienīgi?

Mūsdienās, ja ir kvalitatīvi PVC logi, tad sagatavošana ziemai tiem īpaši nav nepieciešama. Tomēr, ja no logu vērtnēm pūš, var iegādāties jaunas logu blīvgumijas. Arī blīvgumiju kvalitāte atšķiras, tādēļ pirms to iegādes noteikti ir vērts painteresēties par to ražotāju un atsauksmēm. Vidējais logu blīvgumiju kalpošanas laiks ir 5-7 gadi. Labākai blīvgumijas kalpošanai to ieteicams pirms ziemas apstrādāt ar silikonu.

Bet ne tikai parūpēšanās, lai no logiem nepūstu nozīmē, ka tie ir sagatavoti ziemai. Pirms ziemas iestāšanās tos ir vēlams arī nomazgāt, tādējādi nodrošinot, ka no logiem tiek noņemts netīruma slānis, kas aiztur pilnvērtīgu saules gaismas un siltuma iekļūšanu telpā.

Lai pilnvērtīgāk kalpotu visas loga daļas, metāla tehnisko furnitūru, piemēram, logu eņģes, vēlams apstrādāt ar tehnisko eļļu.

Jāsaved kārtībā arī palodzes! Ja palodžu uzstādīšanas procesā nav ticis kārtīgi un vienmērīgi aizpildīts laukums starp palodzi un sienu, tad iespējamas spraugas, caur kurām pūš. Lai izvairītos no tā, ka vējš un aukstums ienāk tieši no palodžu apakšas, vietas, kur jūtama vēja plūsma, jāhermatizē.

Ja konstatē, ka Tev nepieciešama blīvgumiju maiņa, tās nomainīt Tev var palīdzēt “Logu exports”. Arī kvalitatīvus logus, palodzes un pat durvis nepieciešamības vari droši meklē šajā uzņēmumā.

Uzzini arī:

Kādas ir priekšrocības dažādu materiālu durvīm?

Alumīnija, koka vai PVC logi – kādus izvēlēties?

Logu furnitūra bērnu drošībai

Ziema aiz loga, foto - Anna Dudkova, Unsplash

Ziema aiz loga, foto - Anna Dudkova, Unsplash

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas