Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Vai spirāle var izkrist?

Lai izvairītos no grūtniecības, ir vairākas metodes, kuras var pielietot. Hormonālā spirāle ir viena no populārākajām kontracepcijas metodēm, ko izvēlas sievietes. Viens no biežākajiem jautājumiem, ko sievietes uzdod pirms kontracepcijas izvēles, ir “Vai spirāle var izkrist?”

Kā darbojas spirāle?

Ir divu veidu spirāles – nehormonālā un hormonālā spirāle:

Nehormonālā spirāle ir drošākā kontracepcijas metode no visām nehormonālajām metodēm. Tā satur vara stieplīti no kā izdalās varioni, kas traucē spermatozoīdu kustībai.

Hormonālajā spirāle, atšķirībā no nehormonālās, nesatur vara stieplīt, bet gan hormonālo kapsulu. No hormonālās spirāles visu tās darbības laiku sievietes organismā izdalās hormoni, kā rezultātā tiek traucēta spermatozoīdu kustība. Viss spirālē esošais hormonu daudzums izdalījies, kad sievietei atsākas mēnešreizes. Spirāles darbības laikā tās ir pavisam nelielas vai nav vispār.

Spirāle pasargā no grūtniecības aptuveni 95% - 99% gadījumu.

Kad nedrīkst likt spirāli?

· Spirāli nedrīkst likt, ja sieviete slimo ar mazā iegurņa iekaisuma slimību vai izslimojusi pēdējo divu mēnešu laikā.

· Dzemdes kakla audzēja gadījumā jebkura veida spirāle ir aizliegta.

· Hormonālo spirāli nedrīkst lietot, ja sieviete slimo ar aknu audzējs.

Vai spirāle var izkrist?

Ar spirāli drīkst darīt visu – atpūsties, sportot, peldēt un tamlīdzīgi, bet spirāle var izslīdēt jeb izkrist dažos gadījumos:

  • Ja sievietei ir nestandarta dzemde, kā rezultātā spirāle nevar pilnvērtīgi turēties. Kā piemēram, ja dzemdes dobums deformēts dēļ miomas mezgla, ja dzemdību rezultātā iegūti lieli dzemdes kakla plīsumi un utt.
  • Ja ir ļoti aktīva sportiskā un seksuālā dzīve, tā var izkustēties no vietas un izslīdēt.
  • Ja sievietei ir tendence vājēt.
  • Dzemdes iekaisuma rezultātā spirāle var tikt izstumta.

Pirms spirāles vai jebkuras citas kontracepcijas izvēles jebkurā gadījumā jākonsultējas ar ārstu – ginekologu. Ja neesi pārliecināta, vai un kāda kontracepcija Tev piemērotāka, tieši ginekologs ir tas ārsts, kurš visu detalizēti Tev izskaidros, palīdzēs rast atbildes uz Tev interesējošiem jautājumiem, kā arī palīdzēs veikt Tavām vajadzībām un ķermenim atbilstošāko kontracepcijas metodi.

Ļoti noderīgi sieviešu veselības raksti:

Spirāle, foto - Reproductive Health Supplies Coalition, Unsplash

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas