Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Vai tā ir mīlestība vai emocionāla atkarība – kā atšķirt?

Mīlestība. Photo by Vera Arsic from Pexels

Mīlestība. Photo by Vera Arsic from Pexels

Mīlestības jūtas ir ļoti spēcīgas – iemīlēšanās, kas saistās ar aizraušanos, bezgalīgas laimes sajūtu un iekāri ar laiku var pāraugt patiesā mīlestībā, kas ir viens no skaistākajiem notikumiem, kas ar mums var notikt. Taču reizēm mīlestība tek jaukta ar emocionālu atkarību no otra cilvēka. Abas šīs parādības saistās ar intensīvām domām un spēcīgām jūtām pret otru cilvēku. Būtiskākā atšķirība ir tā, ka emocionāli atkarīgie cilvēki šajās attiecībās nejūtas pašpietiekami – viņiem visu laiku kaut kā trūkst. Emocionāli atkarīgam cilvēkam, lai viņš izdzīvotu un justos pilnīgs, ir vajadzīgs kāds cits cilvēks un pastāvīgi uzmanības apliecinājumi no partnera.

Kādas ir emocionālās atkarības pazīmes?

Lūk, daži kontroljautājumi, kas palīdzēs tev saprast, vai Tev nav emocionālas atkarības tieksmes:

  • Vai attiecībās Tev ir tieksme idealizēt partneri?
  • Vai Tu projicē savu partneri tādu, kā vēlies viņu redzēt, nevis tādu, kāds viņš patiesībā ir?
  • Vai Tu, galvenokārt, koncentrējaties uz to, kā Tavs partneris izturas pret Tevi, nevis uz to, kā viņš jūtas?
  • Vai Tevi pārāk ietekmē tas, ka šī persona liek Tev justies kā īpašai vai īpašam?
  • Vai, Tavuprāt, partneris ir atbildīgs par Tavu laimi un drošību?
  • Vai Tu esi nemierīga vai panikā, ja neesi kopā ar savu partneri vai kad viņš bez apstājas nesūta Tev ziņas par to, cik ļoti viņam tevis pietrūkst?
  • Vai Tu skaidri zini, kas Tavam partnerim ir jādara, lai Tu justos mīlēta?
  • Vai Tev šķiet, ka nevari dzīvot bez šī cilvēka?
  • Vai Tu baidies zaudēt šo cilvēku?
  • Vai Tu esi greizsirdīga?

Mīlestība pret emocionālo atkarību

Emocionālā atkarība rodas no iekšējā tukšuma, kas rodas, pazaudējot sevi. Tu gaidi, ka partneris piepildīs Tavu tukšumu un liks justies mīlētai un drošai. Kad esi padarījusi partneri atbildīgu par savu laimi un drošību, Tu centies kontrolēt un panākt, lai viņš Tevi mīl tā, kā Tu gribi, lai Tevi mīlētu.

Savukārt īsta mīlestība nozīmē dot un dalīties, nevis iegūt. Mīlestībā nav šīs vajadzības izūtas un īstā mīlestībā nenotiek kontrole. Mīlestība ir tā, kas atbalsta partnera visaugstāko labumu, kas nozīmē, ka Tu nekad nemēģināsi kontrolēt vai valdīt otru cilvēku. Kad Tu kādu mīli, Tu dziļi novērtē viņa būtiskākās īpašības - tās īpašības, kuras nepazūd laika gaitā.

Īstas mīlestības izaicinājums ir tas, ka nav iespējams vienlaikus vēlēties iegūt mīlestību būt mīlošam pašam. Uzmanība, kas pievērsusies mīlestības iegūšanai, vienmēr novedīs pie aizslēgtas sirds un kontrolējošas izturēšanās, kas izslēdz mīlestību.

Kā pārstāt būt emocionāli atkarīgam?

Kamēr Tu patiesi nemīli sevi - savu skaisto, brīnišķīgo būtību, tu nevari sakatīt arī otra cilvēka patieso dabu. Kamēr tu neredzi un nenovērtē sevi, tu kļūsti emocionāli atkarīga no vēlmes iegūt mīlestību.

Kad mīlēsi sevi, Tu būsi daudz mazāk pakļauta emocionāli atkarībai no partnera, jo nebūs izmisīgas vajadzības pēc uzmanības un apliecinājumiem un varēsiet vienkārši baudīt viens otra klātbūtni.

Mācīšanās mīlēt sevi un justies veselam, kopā ar citiem cilvēkiem vai bez tiem jūsu dzīvē ir mūža ceļojums. Bet tas ir pūļu vērts.

Izlasi arī:


Mīlestība. Photo by Vera Arsic from Pexels

Mīlestība. Photo by Vera Arsic from Pexels

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas