Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Vai tiešām cilvēki vairāk mirst lapkritī?

Lapkritis, foto - Bronwyn, Unsplash

Lapkritis, foto - Bronwyn, Unsplash

Ir pienācis rudens, dažviet jau lapas atmet koki, pavisam drīz tie sāks intensīvi mest lapas, un vakari paliek arvien tumšāki un drēgnāki. Iestāsies lapkritis un visur izveidosies nobirušo lapu paklāji. Pastāv uzskats, ka cilvēki vairāk dodas viņsaulē tieši lapkritī. Bet vai tā ir taisnība?

Vai lapkritis nāk ar bērēm?

Kad iestājas rudens, cilvēkiem arvien vairāk pietrūkst saules enerģijas. Nereti, aizejam uz darbu pa tumsu un pārnākam tumsā. Zināms, ka tieši rudens ir depresijas laiks, runā, ka daudzi savas problēmas uztver un pārcieš daudz intensīvāk, ja salīdzina ar gaišajiem gada mēnešiem. Iespējams, arī bēru apmeklējumi lapkritī paliek vairāk atmiņās un intensīvāk noslogo domas un sajūtas, līdz ar to, tā varētu būt atbilde, kāpēc cilvēki saista lapkriti ar bēru laiku.

Lai arī tāds uzskats tiešām valda sabiedrībā, balstoties uz CSB statistiku, izrādās, ka mīts par to, ka cilvēki vairāk mirst tieši lapkritī, ir un paliek mīts. Vairāk fiksētie nāves gadījumi ir ziemas periodā no decembra līdz martam.

Bet, neskatoties uz statistiku, visiem reizi pa reizei nākas saskarties ar šīm nepatīkamajām dzīves pārmaiņām – kad viņsaulē dodas kāds vairāk vai mazāk zināms un mīlams cilvēks. Gan lapkritī, gan ziedoņa laikā visus aizgājēju tuviniekus vieno viens – neziņa, par to, kā būs tālāk, kā rīkoties, kā samierināties ar nāvi un no jauna sajust prieku.

Vērts atcerēties, ka bēru rīkošana nebalstās tikai uz tuvāko pleciem, un ir iespēja uzticēt šo procesu tiem, kas šo jomu pārzina un spēj palīdzēt iziet cauri šādiem sēru periodiem un pienācīgi atvadīties no aizgājēja.

Jāatceras arī to, ka nāve nav beigas, tas, iespējams, ir tikai sākums. Ir jāzina, kad iziet no sēru perioda un prast atkal raudzīties uz lietām ar gaišu skatienu, saglabājot atmiņas par aizgājēju.

Ja lapkritis nāk ar skumjām ziņām, esi zinošs, kā rīkot bēres un kādas tradīcijas piekopt. Un atceries, ka pēc nāves dvēsele aizceļo tālāk atklājot lielāko pasaules noslēpumu par to, kas notiek pēc nāves.

Kādu dienu var būt noderīgi zināt:

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...