Dzeramais ūdens, Photo by Camille Brodard on Unsplash
Ūdens sastāda veselus 72% no visa cilvēka organisma. Ir daudz dzirdēts par to, cik būtiski tā trūkums ietekmē mūsu veselību, tomēr arī pārlieks ūdens daudzums nav veselīgs. Vai tiešām visiem jāizdzer 2 litri ūdens dienā?
Kā ūdens ietekmē cilvēka organismu?
Ūdeni organisms patērē regulāri – pie jebkuras aktivitātes! Par to, kāpēc jādzer ūdens un kas notiek, ja organismā nepietiek ūdens, esam jau rakstījuši. Tādēļ būtiski uzņemt pietiekamu ūdens daudzumu ikdienā, negaidot, kad slāps. Kad cilvēkam slāpst, tas jau nozīmē, ka organisms dehidrējas. Lai no tā izvairītos, ūdeni ieteikts dzert regulāri, kauta pa malkam, bet bieži.
Cik daudz ūdens dienā jāizdzer?
Ir ierasts dzirdēt, ka dienā jāizdzer 2 litri ūdens. Precīzāk noteikts, ka vīriešiem – 3 l, sievietēm – 2,2 l. Kā ir patiesībā un kurš pieņēmums ir pareizāks? Patiesībā piemēroto ūdens daudzumu, kas jāizdzer ikdienā, nosaka vairāki faktori – dzimums, vecums, klimats, arī veselība, ikdienas slodze, ēdiena izvēle un vēl citi. Bet ir izstrādāta universāla formula, kuru aprēķina 1kg (cilvēka svars) * 0,03ml ūdens. Tas nozīmē, ka vidējais ūdens daudzums, kas jāuzņem dienā 65kg smagam cilvēkam, ir 1,95l, bet personai, kas sver 90kg, dienā jāizdzer 2,7l ūdens!
Atceries – pie fiziskas slodzes, sāļiem ēdieniem un citiem ietekmējošiem faktoriem, ūdens praktiski vienmēr tiek uzņemts vairāk!
Lasi arī:
- Ūdens pudele ir lieliska dāvana tavam vīrietim
- Junkors filtri – tīrs un dzerams ūdens mājās
- Padari ūdeni gardāku un uzlabo savu veselību
Dzeramais ūdens, Photo by Camille Brodard on Unsplash