Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Vai visi drīkst dzert kvasu?

Kvass, Image by Wokandapix from Pixabay

Kvass, Image by Wokandapix from Pixabay

Auksts un atspirdzinošs kvass ir lielisks padzēriens karstās, saulainās dienās. Bet tomēr jāatceras, ka viss, kas ir par daudz, mēdz būt par skādi. Vai kvasu drīkst dzert visi, par to gan ikdienā neaizdomājamies, bet tomēr vērts atcerēties dažas lietas!

Kvasa labās īpašības

Kvasā ir liels daudzums B grupas vitamīni, C vitamīns, kalcijs, raugs, arī mikroelementi. Kvass ir lielisks slāpju remdētājs, kas nedaudz samazina arī izsalkumu. Tā sastāvdaļas organismam dod enerģiju, uzlabo gremošanas procesus, kuņģa un zarnu traktu darbību, aktivizē vielmaiņu. Dzerot kvasu, vieglāk pārstrādājas smagi ēdieni, piemēram taukaini gaļas ēdieni. Tas arī palīdz normalizēt šķidruma un sāļu balansu organismā.

Kvasu kā profilaktisku papildus līdzekli dzer, lai regulētu zarnu trakta traucējumus, cīņai pret disbakteriozi, atrofiskā gastrīta gadījumos ar pazeminātu kuņģa sekrēciju Raugs, ko satur kvass, samazina ādas izsitumu problēmas, piemēram, pūtītes un ādas furunkulus. Profilaktiski kvasu var dzert arī pie strutojošā bronhīta, lielo asinsvadu aterosklerozes.

Kvasu var lietot ne tikai iekšķīgi, bet arī ārīgi. Piemēram, matu skalošana ar dabīgi raudzētu kvasu mājas apstākļos, nostiprina matu sakņu sistēmu, veicina matu augšanu, nostiprina matu struktūru, kā rezultātā mati kļūst spēcīgi un spodri.

Kādos gadījumos kvasu nav ieteicams dzert?

Kur savi plusi, tur arī mīnusi. Protams, arī kvasu nevajadzētu dzert atsevišķos gadījumos. Turklāt jāatceras zelta teiciens, kas attiecas gandrīz uz visu, ko lietojam uzturā: ”Kas par daudz, tas par skādi!”

Kvasu nav ieteicams dzert cilvēkiem, kuriem ir hiperacīdais gastrīts un kuņģa čūla, onkoloģiskas slimības, aknu un urīnceļu slimības, akmeņi urīnpūslī, nieru problēmas, kolīts, enterīts, celiakija. Nedrīkst dzert arī tiem, kuriem ir alerģija pret kādu no kvasa saturošām vielām, biežākos gadījumos – alerģijas pret raugu, graudiem, īpaši auzām. Cilvēkiem ar alkoholisma problēmām arī kvass nav ieteicams. Kvass var veicināt šķidruma aizturi organismā un arī tūsku.

Jutīgiem kuņģiem kvasa pienskābes var izraisīt grēmas un nepatīkamas sajūtas kuņģī, zarnu trakta un gremošanas diskomfortu.

Kvasu parasti neiesaka dzert arī grūtniecēm un bērniem 3 – 5 gadu vecumā, tomēr ja nevar atturēties no šī brīnišķīgi gardā dzēriena, vēlams to dzert ierobežotā daudzumā - ne vairāk kā glāzi dienā.

Kvasu vienmēr ieteicams dzert dabīgu, mājās gatavotu. Tas nesatur dažādas piedevas un ir veselīgs. Tomēr jāatceras, ka rūgšanas procesā, kvass kļūst par grādīgu dzērienu. Kaut minimāli, bet tomēr! Kvasi, kas ir bez spirta ierauga var sekmēt vēderā burbuļošanu un diskomfortu.

Lai būtu drošs, ka dzer mājās gatavotu, dabīgu kvasu, pagatavo to pats:

Kvass, Image by Wokandapix from Pixabay

Kvass, Image by Wokandapix from Pixabay

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas