Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Vai zināji, ka ēteriskās eļļas kaitē kaķa veselībai?

Kaķis, Photo by Nicolas Picard on Unsplash

Kaķis, Photo by Nicolas Picard on Unsplash

Ēteriskās eļļas arvien vairāk iekaro savu popularitāti kā telpu aromatizētājs. Lai arī ēterisko eļļu iedarbība uz dzīvniekiem nav daudz pētīta, tomēr pēc nedaudziem pētījumiem atklājies, ka tās var kaitēt kaķu veselībai.

Ēterisko eļļu ietekme uz kaķiem

Protams, nevar izslēgt atsevišķu ēterisko eļļu ietekmi uz ikvienu – tai skaitā arī cilvēkiem, tomēr parasti tā var būt individuāla alerģiska reakcija. Tomēr, ja runa ir par kaķiem, tad, kā izrādās, tas var radīt arī nopietnākas sekas, piemēram, problēmas ar aknu darbību. Toksīnus, kurus satur ēteriskās eļļas, bet it sevišķi – kodīgās – kanēļa, skuju, eikalipta, piparmētru un tējas koka, kaķu aknām ir grūti izvadīt, kas var rezultēties ar dzīvnieka saindēšanos, kas izpaužas kā vemšana, nestabilitāte, klepus un šķidra vēdera izeja. Kaķiem un arī citiem mājas iemītniekiem ēteriskās eļļas var kairināt elpceļus un acis, var rasties iesnas, kņudināt degunā un rīklē, kā arī rasties klepus. Tieši tādēļ, ja mājās izmanto ēteriskās eļļas telpu aromatizēšanai vai citos nolūkos, ir svarīgi sekot līdzi kaķa pašsajūtai.

Lasi arī:

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...