Zivju eļļa (Image by PublicDomainPictures from Pixabay)
2020.gada rudenī Oslo Universitātes slimnīcā tika uzsākts pētījums par zivju eļļas efektivitāti aizsardzībā pret Covid-19. Nu, ir tapuši zināmi pirmie pētījuma rezultāti. Vai zivju eļļa - precīzāk mencu aknu eļļa var samazināt risku saslimt ar Covid-19?
Mencu aknu eļļas pētījums
Mencu aknu eļļas pētījums ar vairāk nekā 70 000 dalībnieku ir viens no lielākajiem līdz šim veiktajiem klīniskajiem pētījumiem Norvēģijā. Pētījuma laikā puse no dalībniekiem katru dienu lieto zivju eļļu, kamēr otrai pusei tiek dots placebo produkts. Dalībnieki paši nezina, kurai no grupām pieder, tādējādi izslēdzot subjektīvus spriedumus.
Kāds ir pērtījuma rezultāts - vai zivju eļļa tiešām līdz?
Pagaidām šī Covid-19 pētījuma rezultāti apliecināja, ka cilvēkiem, kuri lietoja zivju eļļu, bija mazāks risks inficēties ar Covid-19. Turklāt tika novērots, ka zivju eļļas lietotāji, kuri jau bija inficējušies ar Covid-19, to pārslimo salīdzinoši vieglāk. Tomēr pats Covid-19 pētījums nespēja noteikt, vai šāda sakarība ir saistīta ar to, ka zivju eļļas lietotājiem ir veselīgs dzīvesveids, kas viņus pasargā no slimībām, vai arī pašai zivju eļļai ir aizsargājošs efekts.
Šis pētījums turpināsies līdz 2021.gada aprīlim un atklās, kādu efektu zivju eļļa dod aizsardzībai pret Covid-19 un tādām lipīgām slimībām kā sezonālā gripa vai parastā saaukstēšanās.
Lasi arī šos rakstus:
- Imunitāte pret vīrusiem – kā to stiprināt?
- Sasprēgājušas, sausas rokas: ko darīt?
- Kā stiprināt imunitāti, lai izvairītos no saaukstēšanās?
- 9 padomi, kā paātrināt matu augšanu;
- Kā uzturēt sirdi veselu?
Zivju eļļa (Image by PublicDomainPictures from Pixabay)