Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Vai zobu balināšana ir droša?

Zobi, Image by Daniel Albany from Pixabay

Zobi, Image by Daniel Albany from Pixabay

Pārtika, dzērieni (kafija, tēja, vīns, utt.), smēķēšana, medikamenti - ir tik daudz lietu, bez kurām mūsu ikdiena nebūtu iedomājama. Diemžēl viss uzskaitītais atstāj iespaidu arī uz mūsu zobiem: jo vecāki mēs kļūstam, jo dzeltenāki kļūst mūsu zobi. Viens no veidiem kā atgūt starojošu, baltu smaidu ir zobu balināšana. Kā šī procedūra notiek, kad drīkst balināt zobus un vai zobu balināšana zobiem ir droša, jautājām “Dentamix” zobārstei Inetai Majorei.

Zobu balināšana – vai tā ir piemērota visiem?

Pirmais solis pretī gaišam smaidam ir došanās pie zobārsta, kurš izmeklēs Tavu mutes dobumu un izvērtēs, vai zobu balināšana Taviem zobiem ir piemērota.

Ja Tava zobu struktūra ir laba, tiem ir maz bojājumu un Tu tiešām vēlies tos padarīt gaišākus, varēsi vienoties ar zobārstu par procedūras laiku un līdzekļiem, kas pirms un pēc tās būs jālieto. Ja kādā no zobiem ir kāds bojājums, vispirms nāksies to salabot un tikai tad varēsi to balināt. Savukārt, ja Tavi zobi laika gaitā ir daudz cietuši, tiem ir daudz bojājumu, ja ir piesmaganu bojājumi vai atsegtas saknītas, zobu balināšana nav ieteicama.

Kā notiek zobu balināšanas procedūra?

Zobu balināšanā tiek izmantota zobu balināšanas sistēma, kas sašķeļ krāsvielu saites, nenodarot kaitējumu pašiem zobiem un izņemot no tiem dzelteno pigmentu. Pēc kāda laika balināšanu ir iespējams atkārtot, ja vēlies panākt vēl gaišāku toni. Procedūra kabinetā ilgst 3 stundas, bet arī pirms un pēc tās ir jārēķinās ar papildus darbībām, piemēram, jālieto zobu emalju saudzējošas zobu pastas vai serumi. Tie mazina zobu jutīgumu un saudzē zobu struktūru.

No cik gadiem drīkst balināt zobus?

Jo jaunāks cilvēks, jo vājāka zobu struktūra, tāpēc zobārste Ineta Majore iesaka balināt zobus tikai pēc 18 gadu vecuma. Tad lielākajai daļai zobu augšana jau ir beigusies un zobi ir kļuvuši cietāki. Visbiežāk cilvēki pirmo balināšanu izvēlas veikt pēc 30 gadu vecuma, jo tieši ap to laiku zobi sāk kļūt dzeltenāki. Grūtniecēm balināt zobus nevajadzētu…

Cik baltus zobus ir iespējams iegūt ar balināšanas metodi?

Zobu balināšana dod gaišumu dabiskas krāsu skalas ietvaros. Tā nekad nebūs spilgti balta. Ja vēlies izteikti baltus zobus, ir jādomā par zobu keramiku, bet tā ir daudz nesaudzīgāka metode, jo zobi tiek noslīpēti un tad zobu dabīgumu aizstāj ar keramikas plāksnītēm. Tev ir jāpadomā, kam tu dod priekšroku – dabīgam baltumam vai mākslīgam.

Cik bieži drīkst balināt zobus un cik ilgs būs efekts?

Cilvēks dzīves laikā zobus var balināt neskaitāmas reizes. Zobu balināšana ir efektīva uz 3 līdz 5 gadiem, ar noteikumu, ka reizi gadā veiksi nelielu uzturošo balināšanu. Uzturošo balināšanu vari veikt mājās ar īpašām kapītēm vai zobu šabloniņiem, kas jāuzliek uz zobiem uz kādu stundu, kamēr veic ikdienas mājas darbus. Vari lietot arī baltinošu zobu pastu, kas uztur baltumu un rūpējas, lai tie pigmenti, kurus mēs ikdienā uzņemam ar ēdienu un dzērienu, tiktu noņemti. Zobārste Ineta Majore iesaka Prevdent baltinošo zobu pastu, kas saudzīgi rūpējas par zobiem un paildzina baltinošo efektu.

Apkopojot visu augstāk minēto, var droši teikt, ka balināt zobus noteikti ir saudzīgāk nekā likt keramikas plāksnītes vai kronīšus, turklāt iegūtais efekts ir dabīgāks un nebojā zobu struktūru. Ja vēlies vairāk uzzināt par šo tēmu, dodies uz Dentamix mājas lapu, kur pieejama plašāka informācija par zobu balināšanu.

Zobi, Image by Daniel Albany from Pixabay

Zobi, Image by Daniel Albany from Pixabay

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas