Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Vairogdziedzeru mezglu ārstēšanas metodes – ārsta viedoklis

Kakls, vairogdziedzeris, Photo by Olha Ruskykh from Pexels

Kakls, vairogdziedzeris, Photo by Olha Ruskykh from Pexels

Vairogdziedzeru slimību ir vairāk kā 50% pieaugušo. Noskaidrot, vai vairogdziedzeru mezgli ir un ko ar tiem darīt, palīdz Teikas klīnikas radiologs Pēteris Priedītis, kas nodarbojas ar ultraskaņas diagnostiku jeb ultrasonogrāfiju, pamatā ar vairogdziedzeru diagnostiku.

Kā noteikt, vai ir vairogdziedzeru mezgli?

Noteikt, vai ir vairogdziedzeru mezgli, var ar sonogrāfijas palīdzību, skaidro dakteris Priedītis:” Tā ir vienkārša un nekaitīga metode, un atbilde būs rokā!”

Ko darīt, ja ir vairogdziedzeru mezgli?

‘Vairumā gadījumu vairogdziedzeru mezgli ir nekaitīgi. Situācijas, kad kaut ko ir jādara, ir četras. Pirmkārt – ja tas ir ļaundabīgs mezgls jeb vēzis. Tā ir reta slimība, bet noteikti jāārstē,” skaidro ārsts. “Otrkārt, tie ir pataloģiski mezgli, kas ražo hormonus, kas bojā organismu, un no šādiem mezgliem ir jātiek vaļā. Trešā daļa – tie ir lieli mezgli, tādi, kas rada spiedienu uz apkārtējiem audiem – vai nu elpceļiem, vai barības vadu vai citām vietām. Šādi mezgli arī ir jāārstē”, turpina speciālists. Ceturtā grupa esot vairogdziedzeru mezgli, kas radot kosmētisku defektu.

Kā ārstē vairogdziedzeru mezglus?

Dakteris Priedītis skaidro, ka vairogdziedzeru mezglus, galvenokārt, ārstē ar ķirurģijas palīdzību, turklāt droši un ar labiem rezultātiem, bet mīnuss ir rēta uz kakla, kas paliek pēc operācijas un atkopšanās laiks pēc operācijas. “Jau gadus 15 ir alternatīva ķirurģiskām operācijām – termoablācija. Termoablācija ir vairogdziedzeru ārstēšanas metode bez operācijas, kuras laikā vairogdziedzerī iedur mazu, tievu adatiņu ar termoelektroniski aktīvu galu, un iznīcina šo mezglu bez operācijas. Dūriens notiek vietējā anestēzijā, pēc kuras pacients var doties mājās un turpināt savas ikdienas gaitas. Saglabāts tiek viss pārējais vairogdziedzeris, bet nav rētu un pēcoperācijas atkopšanās periods,” stāsta ārsts. Jāņem vērā gan, ka ne visos gadījumos šī ārstēšanas metode ir pielietojama.

Lai diagnosticētu vairogdziedzedra mezglus, jākonsultējas ar endokrinologu. Nāc uz “Teikas klīniku” un piesakies konsultācijai!

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...