Šinšila, Image by Benjamin M. Groß from Pixabay
Mazs, pūkains, aizraujošs dzīvnieciņš – tāda ir pirmā doma, kad ieraugi šinšilu! Nevar saprast, ko tā atgādina vairāk – lielu resnu peli vai mazu lācīti ar garu asti un ūsām, katrā ziņā tas ir skaists, mīlīgs un mazs zvēriņš, kādēļ daudzi to vēlas sev kā mājdzīvnieku. Tomēr pirms iegādāties šinšilu jāzina, kāds dzīvnieks tas īsti ir un ar ko nāksies rēķināties topošam šinšilas saimniekam!
Kādēļ man vajag šinšilu?
Šinšila ir skaists, ziņkārīgs un interesants dzīvnieks, kas var tikt pieradināta pat atsaukties uz vārda un izpildīt dažādus trikus, turklāt šinšila nav no tiem dzīvniekiem, kas nelabi ož, jo to ekskrementiem un urīnam nav smakas.
Kādēļ man nevajag šinšilu?
Šinšilai vajadzīgi plašumi – tai noteikti neder mazs būrītis, jo tās ir ļoti aktīvas, kas vēlas izskrieties, savukārt, ja laidīsi skriet pa istabu, rēķinies – viss, kas nonāk to zobos, tiek sagrauzts! Ja vien nevēlies, lai šinšila zaudē savu skaisto, mīksto un pūkaino apmatojumu, to nedrīkstēsi glaudīt un bužināt. Ir grūti nodrošināt tām drošu un aktīvu vidi, jo tās mīl izokšķerēt katru mazāko spraugu. Svešus cilvēkus tās nemīl un baidās gan no svešiniekiem, gan trokšņiem, kā rezultātā zaudē spalvu, kas atjaunojas veselus 3 mēnešus.
Secinājumā - šinšilas ir piemērotas klusiem vientuļniekiem, kas no darba pārrodas vēlu. Šinšila ir nakts dzīvnieks un savas aktivitātes, ar ko priecēt saimnieku, sāk vakaros, tādēļ rēķināties nākas arī ar to, ka saimniekam jābūt ciešam gulētājam.
Lasi arī:
- Kāmītis: kas jāzina par šī mājdzīvnieka turēšanu?
- Kas jāņem vērā, izvēloties bruņurupuci kā mājdzīvnieku?
- Kas jāzina pirms iegādājies jūrascūciņu?
- Kas jāzina katram, kurš vēlas mājās turēt ezi?
- Zivis – labākie mājdzīvnieki!
- Diennakts veterinārā klīnika, kas sniegs palīdzību mājdzīvniekam jebkurā laikā!
Šinšila, Image by Benjamin M. Groß from Pixabay