Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Vakcinējies pret ērču encefalītu savlaicīgi!

Vakcīna, foto - Kristine Wook Gwu, Unsplash

Vakcīna, foto - Kristine Wook Gwu, Unsplash

Lai arī aiz loga vēl sniedziņš, esi vērīgs – kalendārā jau pavisam drīz būs nākamais mēnesis. Laiks paskrien vēja spārniem, un tikpat ātri atskrien arī ērču laiks. Nepaspēsim ne attapties, kā pavasaris būs iestājies un pirmās ziņas par ērcēm nonāks līdz mūsu ausīm. Ja vēlies sev pasargāt no ērču encefalīta, neatliec vakcināciju uz pavasari, bet vakcinējies savlaicīgi!

Kad vakcinēties pret ērču encefalītu?

Lai gan liela daļa sabiedrības iedomājas vakcinēties pret ērču encefalītu tikai, kad ērces kļūst aktīvas, nākas atcerēties, ka tad jau var būt par vēlu un ērce var būt paspējusi piesūkties, turklāt, pret ērču encefalītu vakcinēties var visa gada garumā, ne tikai ērču aktivitātes sezonā, kas ir no aprīļa līdz novembrim! Ārsti iesaka vakcinēties laicīgi. Vakcinēties var visa gada garumā, tomēr iesaka vakcinēties pirms ērces kļūst aktīvas un gaisa temperatūra vēl nav sasniegusi +5C, šajā gadījumā izmantojot parasto vakcinācijas shēmu. Tādā veidā izvairies no drūzmēšanās rindās, kas parasti ir starp vakcinēties gribētājiem tad, kad ērces jau modušās, vidējā gaisa temperatūra ir virs +5C.

Ja pret ērču encefalītu es vakcinējies iepriekš, pārliecinies, vai nav pienācis laks revakcinēties!

Bērnus pret ērču encefalītu var vakcinēt no gada vecuma.

Parastā vakcinācijas shēma sastāv no trim vakcīnām. Pirmās divas vakcīnas tiek veiktas ar 1 - 3 mēnešu intervālu. Imunitāte tiek nodrošināta uz 1 gadu. Trešo pamata vakcīnu jāveic 9 - 12 mēnešus pēc otrās vakcīnas, kas veido imunitāti uz 3 gadiem. Pirmā revakcinācija pēc trim pamatvakcinācijām ir jāveic pēc 3 gadiem un turpmāk katra nākamā revakcinācija, lai saglabātu imunitāti, jāveic ik pēc 3 - 5 gadiem. Savukārt, ātrā vakcinācijas shēma paredz, ka starp pirmo un otro vakcīnu ir 14 dienas.

Lasi arī:

Vakcinācija pret gripu- šogad svarīgāka nekā jebkad agrāk!

Vai ir speciāli līdzekļi, lai pasargātu pagalmu no ērcēm?

Fakti, kas tev jāzina par ērcēm, Laimas slimību un encefalītu

Kādas slimības suņiem un kaķiem izraisa ērces un kādas ir to pazīmes?

Vēlies pasargāt no ērcēm savu dārzu? Izlasi šo!

Kur meklēt informāciju par Covid-19 vakcīnām un vakcināciju

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...