Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Valsts policija brīdina par krāpnieku aktivitāti!

Saruna ar krāpniekiem, Image by icsilviu from Pixabay

Saruna ar krāpniekiem, Image by icsilviu from Pixabay

Pēdējā laikā Valsts policijā ir saņemtas informācijas no iedzīvotājiem par krāpnieku aktivitāti. Vairums iedzīvotāji informē policiju, ka krāpnieki centušies iegūt no viņiem kartes datus, taču nesekmīgi. Diemžēl dažos gadījumos krāpniekiem tas ir izdevies.

“Vēlas nopirkt kucēnus”

Kāds liepājnieks informējis policiju par to, ka sieviete, apgalvojot, ka ir no Igaunijas, atsaucās viņa sludinājumam par kuncēnu iegādi. Sarakste notika krievu valodā lietotnē "Whatsapp" un viņa norādīja, ka vēlas kucēnus iegādāties, taču viņai konts ir atvērts citā banka, tāpēc nevarot pārskaitīt viņam naudu. Sieviete lūgusi pārdevējam aizsūtīt viņai informāciju par karti - arī aizmugurē redzamo CVC kartes verifikācijas kodu, ko viņš izdarījis. Tāpat viņa viņu apvārdoja, lai viņš nosauc savus bankas datus, ko viņš arī izdarījis, kā rezultātā vīrietim uz telefonu atnācis pieprasījums no Smart-ID apstiprināt maksājumu, kā rezultātā viņam no bankas konta pazuda nauda - 400 eiro.

Otrā gadījumā stāsts bijis līdzīgs - krāpnieks it ka no Igaunijas lietotnē "Whatsapp" krievu valodā sazinājās ar citu vīrieti, kurš arī tirgoja kucēnus. Vīrietim tika nosūtīta viltus interneta vietnes hipersaite, kura vizuāli bija identiska uzņēmuma "DPD Latvija" mājaslapai. Vīrietis ievadīja savas norēķinu kartes datus, lai norēķinātos par pakalpojumu un kurjera piegādi. Veicot šīs darbības, krāpnieki piekļuva vīrieša finanšu līdzekļiem un no kartes tika noņemta nauda - 600 eiro.

“Mēģina apturēt krāpnieku darījumus”

Savukārt kādai sirmgalvei zvanīja krāpnieki, kuri runāja krievu valodā un uzdevās par banku darbiniekiem, apgalvojot, ka no viņas bankas konta kāds mēģina noņemt 140 eiro, taču zvanītāji šo maksājumu var apturēt. Sieviete nosaukusi savus kartes datus, kā rezultātā krāpnieki piekļuva viņas kontam un noņēma naudu - 650 eiro.

Kāds ventspilnieks informēja policiju par to, ka no viņa konta ir noņemta nauda un uz viņa vārda - noformēts kredīts. Cietušais iesniegumā raksta, ka viņam zvanīja vīrietis, kurš uzdevās par bankas darbinieku un sacīja, ka no cietušā konta tiek pārskaitīta nauda un ir nepieciešams ātri rīkoties. Krāpnieks ieguva visus bankas datus, vīrietim tika nosūtīts pieprasījums apstiprināt darbības Smart-ID aplikācijā, ko viņš arī izdarīja. Pēc kāda laika viņš saņēma atkārtotu zvanu, sakot, ir radušās vēl problēmas un ir nepieciešams apstiprināt darbībās Smart-ID aplikācijā. Šajā gadījumā uz cietušā vārda tika noformēts aizdevums - 800 eiro un no bankas konta noņemta nauda - 1150 eiro.

Ko darīt, ja esi “uzķēries” un apkrāpts?

Gadījumā, ja ir izkrāpta nauda, vispirms nekavējoties ir jāsazinās ar savu banku, un pēc tam jāvēršas ar iesniegumu Valsts policijā. Ņemot vērā, ka šīm krāpšanām parasti ir starptautisks raksturs un krāpnieki lielākoties runā krievu valodā, iedzīvotāji tiek aicināti par drošības nosacījumiem sevišķi atgādināt krievvalodīgajiem cilvēkiem, īpaši gados vecākiem radiniekiem, paziņām un draugiem!

Lai nepakļautu sevi riskam kļūt par krāpniecības upuriem, Valsts policija atkārtoti aicina iedzīvotājus būt piesardzīgiem izpaužot personas datus, elektronisko maksāšanas līdzekļu (kredītkaršu) datus un citu personīga rakstura informāciju un drošības nolūkos vienmēr rūpīgi pārliecināties par interneta vietnes adresi, kas tiek atvērta.

Lasi arī:

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...