Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Ventspilī 8 jauni tūrisma objekti!

Baznīca Ventspilī, foto - momenti.lv, Oskars Mežeckis

Baznīca Ventspilī, foto - momenti.lv, Oskars Mežeckis

Jaunajam gadam iestājoties Ventspils Tūrisma informācijas centrs iepriecina tūristus ar jaunumiem par 8 jauniem tūrisma objektiem.

Zinātnes centrs “VIZIUM”

Zinātnes centrs "VIZIUM" pildīs nozīmīgu lomu izglītības pakalpojumu attīstībā bērniem, jauniešiem, skolotājiem un pieaugušajiem, kļūstot par Latvijas un arī Eiropas nozīmes izglītības, izklaides un tūrisma objektu. Zinātnes centra uzdevums būs ieinteresēt jauniešus zinātnē, STEM jomu apguvē, bērniem un jauniešiem skaidrot zinātni vienkārši un saprotami. Centra apmeklētājiem būs iespēja iepazīt zinātni un tehnoloģiju sasniegumus ar 80 interaktīvu eksponātu palīdzību. Eksponāti būs integrēti 22 dažādās mācību programmās STEM jomas apguvei. Tāpat zinātnes centrā varēs piedalīties zinātnes šovos un radošās darbnīcās, būs pieejama laboratorija, konferenču telpa, mācību telpas un prototipēšanas laboratorija. Līdzās 75 vietu konferenču zālei būs ēdināšanas iespējas plašā un modernā kafejnīcā - vasarā arī uz ārā terases, kas būs lieliska vieta dažādu āra pasākumu organizēšanai ar vienu no ekskluzīvākajiem un augstākajiem skata punktiem uz pilsētas panorāmu.

Pieminēšanas vērta ir zinātnes centra fasāde, kas izgatavota no stikla ar kapara apdares loksnēm. Lai kapars ar laiku nezaudētu tumši zeltaino mirdzumu, šīs metāla loksnes tika īpaši apstrādātas un specializētā laboratorijā ar paātrināto metodi pārbaudītas, apstiprinot, ka materiāls sākotnējo izskatu nezaudēs vēl daudzus gadus. Šāds materiāls Latvijā līdz šim nav izmantots. Zinātnes centra foajē grīda ir veidota kā pasaules karte 365 m2 platībā, kas veidota no vairāk nekā 600 000 Murano stikla flīžu gabaliņiem. Tā kā foajē ir apaļas formas, arī pasaules karte ir veidota kā apaļformas globuss un tiks izmantota kā viens no eksponātiem, mācot ģeogrāfiju - kontinentus un valstis. Kartes centrā - Ventspils, zem kuras iemūrēta kapsula ar vēstījumu nākamajām paaudzēm.

Ventspils allaž lepojas ar sakoptu vidi, labu infrastruktūru un jaunumiem pilsētā, arī šīs gads nav izņēmums.

Staldzenes stāvkrasta veloceliņš

Staldzenes stāvkrastā jau šobrīd pieejama jaunizbūvēta, apgaismota, 75m gara koka celiņa laipa, kā arī lēzenāka un drošāka pieeja pie jūras. Iepriekšējo kāpņu vietā izveidota skatu platforma. Turpinot darbus, šogad tiks paplašināts stāvlaukums, izbūvēts veloceliņš divos posmos Bangu ielā no Talsu ielas līdz esošajam veloceliņam un no Staldzenes centra līdz stāvlaukumam pie Staldzenes pludmales.

Vides objekts "Dzenskrūve" Ostas pomenādē

2020.gada atjaunoto Ostas promenādes Boju kolekciju drīzumā papildinās skatu laukums, kurā tiks uzstādīts no jūras dziļumiem izceltais Ventspils muzeja eksponāts/ vides objekts "Dzenskrūve". Uz skatu laukuma tiks novietots kuģa korpusa daļa, pie kuras būs piestiprināta restaurētā dzenskrūve, savukārt kuģa korpusā tiks iestrādāts kloķa klaņa mehānisms un tā metāliskajā korpusā atradīsies stikla lodziņš, kurā varēs vērot, kā griežoties stūrei darbojas mehānisms un griežas pati dzenskrūve.

Lata piemiņas skulptūra

Livonijas ordeņa pilskalnā par godu Latvijas nacionālās valūtas - lata ieviešanas simtgadei, šogad tiks uzstādīta tēlnieka Gļeba Panteļējeva veidotā "Lata piemiņas skulptūra".

Ventspils briežu dārzs

Vasaras sākumā no jauna vārtus vērs 32 ha plašais Ventspils briežu dārzs (Talsu iela 240), kas atrodas līdzās Būšnieku ezeram. Šeit dabīgos apstākļos būs iespēja vērot staltbriežus un izbaudīt vienreizēju piedzīvojumu - safari braucienu ar iespēju dzīvniekus barot no rokas.

Ventspils Piejūras brīvdabas muzejā vēsturiskā ekspozīcija

Šā gada noslēgumā Ventspils Piejūras brīvdabas muzejā tiks atklāta jaunā administrācijas ēka ar vēsturisko eksozīciju par Ziemeļkurzemes iedzīvotāju tradīcijām 19.-20. gs., kurā paredzētas īpašas telpas krājuma glabāšanai, restaurācijai un jaunieguvumu/krājuma priekšmetu apstrādei.

Gāliņciema centrs

Ventspils Gāliņciemā tiks atvērts jauns daudzfunkcionāls servisa centrs, kura darbības mērķis būs līdzās bibliotēkas pamatpakalpojumiem, saglabāt un attīstīt kultūras mantojumu. Centrs piedāvās dažādus izstāžu un koncertu ciklus, būs mājvieta dažādiem interešu klubiem, veicinās ventiņu valodas un folkloras, seno arodu prasmju, literatūras un rakstniecības, kultūras, dabas mantojuma saglabāšanas izzināšanu, un vienlaikus kalpos kā tūrisma objekts.

Ventspilī Rehabilitācijas nodaļas jaunās telpas

Uzmanības vērta ir arī šogad plānotā Ventspils slimnīcas Rehabilitācijas nodaļas atvēršana, kurā paredzētas 8 dienas stacionāra gultas, plaša fizioterapijas zāle ar speciāliem rehabilitācijas trenažieriem, rehabilitācijas baseins ar paceļamo grīdu, ūdens procedūras, fizikālās procedūras, sāls istaba, ergoterapijas, logopēda un citu funkcionālo speciālistu kabineti.

Lasi arī:

Kustības, labs garastāvoklis, ekonomija – kāpēc ir vērts turpināt velobraukšanu arī ziemā?

Dundagas pils - lielākā Ziemeļkurzemē

5 iemesli, lai dotos uz Ventspili

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...