Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Vērtīgi knifiņi, kā iztīrīt pieneņu traipus no apģērba

Pieneņu traipi, Image by Pixabay

Pienenes ir viens no pamanāmākajiem pavasara vēstnešiem – turklāt ne tikai dabā, bet arī uz apģērba. Jo dauzoties dzelteno ziedu pļavā, fotografējoties, plūcot pienenes vai pinot košus vainagus, nākas nosmērēt ne tikai rokas, bet arī drēbes. Kā cīnīties ar tik nepatīkamajiem un tumšajiem pieneņu atstātajiem pleķiem? Vai tos vispār iespējams izmazgāt? Izrādās, ir vairāki paņēmieni – gan “tautas metodes”, gan vērtīgi knifiņi, kā apģērbu padarīt gluži kā jaunu.
Vispirms jāņem vērā kāds būtisks nosacījums – apģērbs jāsāk tīrīt iespējami ātri pēc sasmērēšanas, jo ar pieneņu traipiem, kas jau “ieēdušies” audumā, cīnīties ir tiešām izaicinoši.

Zinātāji stāsta, ka īsts brīnumlīdzeklis cīņā ar pieneņu sulas un ziedu traipiem ir brūnās veļas ziepes. Ja sasmērēts balts kokvilnas apģērbs, traips jāapstrādā ar ziepēm un jāļauj pa nakti iedarboties. Pēc tam jānoskrāpē ziepes ar nazi un ar mitru lupatiņu jānoslauka traipa vieta. Tad apģērbs jāmazgā saskaņā ar norādījumiem tā kopšanas etiķetē. Ja gadās notraipīt krāsainu apģērbu, traips pirms mazgāšanas jāapstrādā ar īpašu maisījumu - 1dl ūdens, 1 dl komprešu spirta un 2 ēdamkarotes bezkrāsaina trauku mazgāšanas līdzekļa.

Tāpat gana populārs paņēmiens pieneņu traipu tīrīšanā ir apģērba balinātājs – ar to esot jāsamitrina netīrā vieta un jāatstāj uz nakti iedarboties. Tad apģērbs jāizmazgā veļas mašīnā un no traipa vairs nebūšot ne vēsts. Daudziem izdevies viltīgos traipus iztīrīt ar īpašu “brūvējumu” – trauku mazgājamo līdzekli, kas sajaukts ar šņabi (attiecībā 1:2). Efektīvs līdzeklis cīņā ar pieneņu traipiem ir arī soda – tā jāsajauc ar karstu ūdeni līdz izveidojas pasta, kuru uzklāj uz traipa un ieberzē. Balto drēbju tīrīšanā labi noderot arī citronskābe – uzbērta uz pieneņu traipa, ieberzēta un uz laiku atstāta, tā apģērbu iztīrot pavisam lieliski.

Iespējams, tev nodrēs arī šie raksti:

Uzzini arī stilistes ieteikumus, pērkot apģērbu internetā.

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...