Kas vispār ir veselīgas attiecības? Kopīga filmu vai mūzikas gaume noteikti nav tas, kas liecina par veselīgām attiecībām vai nosaka, vai jums ir lemts laimīgs mūžs kopā. Laulībai nav jābūt ideālai, taču tai jāsniedz gandarījumu un laimi. Kas īsti ir tas, kas nodrošina ilgtermiņa partnerattiecību darbību, citiem vārdiem sakot, kas padara attiecības veselīgas?
Tu brīvi runā, ko domā
Attiecības attīstās, ja pāri visam var brīvi un godīgi izteikties. Tas nozīmē, ka neviena tēma nav aizliegta, un jūs abi jūtaties uzklausīti. Konsekventa komunikācija ir ļoti svarīga ilgstošas kopdzīves veidošanai, un tā ir viena no veselīgu attiecību patiesākajām īpašībām.
Jūs nepavadat visu laiku kopā
Tas, ka esat iemīlējies, nenozīmē, ka jums ir jāpavada katrs mirklis kopā. Atvēlot laiku, lai īstenotu savas intereses un veidotu draudzību, jūsu attiecības tiek uzturētas svaigas un jums abiem ir iespēja augt kā indivīdiem, pat ja jūs augat kā pāris. Ir svarīgi laiku pavadīt arī atsevišķi.
Tu strīdies produktīvi
Viena no lielākajām atšķirībām starp veselīgām un neveselīgām attiecībām ir nevis tas, vai pāris strīdas vai nē, bet gan tas, kā viņi to dara. Nesaskaņas ir normāla parādība, tāpēc, ja jūs nestrīdaties, pastāv iespēja, ka jūs atturaties viens no otra. Bet, kad cilvēki veselīgās attiecībās strīdas, viņi to dara produktīvi un godīgi. Tas nozīmē, ka jāizvairās no apsaukāšanās vai nosodīšanas. Tas nozīmē arī centienus izprast savu partneri, nevis mēģināt gūt punktus “sev par labu”. Un kad Tu kļūdies strīdā, Tu atvainojies.
Tev patīc Tu un Tavs partneris, kāds esat tagad
Veselīgām attiecībām jābalstās uz realitāti. Iespējams, ka jūsu attiecības pēkšņi neuzlabosies, ja uzvarēsiet loterijā, dzemdēsiet bērnu vai pārcelsieties uz savu sapņu māju. Tāpēc nebalstiet savu partnerību ar cerību, ka tā mainīsies. Jūs apzināties, ka neviens no jums nav ideāls, un jūs pieņemat un novērtējat viens otru tādu, kāds esat šobrīd, nevis tādu, kāds varētu kļūt.
Jūs pieņemat lēmumus kopīgi
Vēl viena svarīga veselīgu attiecību īpašība: Tu nepieprasi visu, ko gribi vienīgi Tu. Arī Tavs partneris to nedara. Sākot ar to, kādu filmu skatīties, beidzot līdz vēlamam bērnu skaitam, jūs kopīgi pieņemat lēmumus un uzklausāt viens otra bažas un vēlmes. Protams, tas var nozīmēt, ka sestdienas vakarā atkal skatāties Transformeru, taču svētdienas vakarā ir Tava kārta.
Jūs atrodat prieku
Veselīgas attiecības ir smieklu un jautrības pilnas. Tas nenozīmē, ka jums ir pārsmiešanās reibonis katru stundu, taču tas nozīmē, ka jūsu kopdzīve lielākoties ir laimīga dažkārt vienkāršā veidā. Vakariņu gatavošana, smiešanās par vienām un tām pašām lietām, otra teikumu pabeigšana, savstarpējie joki un tā tālāk.
Jūs atrodat līdzsvaru
Dažreiz jūsu partnerim ir jāstrādā ilgāk. Vai arī Tev ir jāvelta laiks vecāka gadagājuma cilvēkam, kamēr laulātais risina darbus. Tā ir dzīve. Svarīgi ir tas, ka ilgtermiņā jūsu kompromisi šķiet godīgi — un jūs saglabājat labu rezultātu, atrodot līdzsvaru savās ikdienas gaitās un attiecībās.
Jūs izturaties viens pret otru ar laipnību
Nekas nav spēcīgāka veselīgu attiecību pazīme, kā izturēties pret cilvēku, kuru mīli ar rūpēm, uzmanību, empātiju un atzinību. Ja jūti, ka izrādi lielāku cieņu pret cilvēkiem, kurus gandrīz nepazīsti, nekā to izrādi savam partnerim, sper soli atpakaļ un pārskati savas prioritātes.
Jūs uzticaties viens otram
Veselīgas attiecības balstās uz uzticēšanos un apņemšanos sazināties bez ierunām un noslēpumiem. Tas arī visu izsaka. Ja tā nav, ir pēdējais brīdis mainīt situāciju!
Jūs ļaujat lietām iet
Tavs partneris Tevi kaitinās. Tu arī viņus kaitināsi. Jūs teiksiet lietas, ko nedomājat. Tu uzvedīsies neapdomīgi. Svarīgi ir tas, kā jūs ar to visu tiekat galā. Par visu, kas kaitina, pastāsti partnerim, arī to ka, jūties vīlies, bet tad palaid to vaļā.
Jūs esat intīms
Sekss ir svarīga veselīgu attiecību sastāvdaļa, taču tā ir tikai viena daļa, un tā atšķiras no intimitātes, kas ir mazāka daļa par tikai fizisku gandarījumu, nevis par saikni un draudzību. Ja jums ir veselīgas attiecības, jūs jutīsities saistīts gan gultā, gan ārpus tās.
Jūsu attiecības ir jūsu drošā vieta
Jūsu attiecībām vajadzētu būt drošības tīklam — stabilai vietai, kur atgriezties mājās dienas beigās. Tas nenozīmē, ka jums nav jāstrīdas — tas nozīmē tikai to, ka tad, kad ir grūti, Tu vienmēr labprātāk redzētu savu partneri nekā jebkuru citu.
Tu runā ar savu partneri, nevis ar citiem cilvēkiem
Ja Tev ir problēmas un bažas, dalies tajās ar savu partneri, nevis ar kolēģiem. Tavi draugi, protams, vienmēr būs kā balsts, bet ne kā kruķis, lai izvairītos no smagām sarunām ar savu otro pusīti.
Jūs sakāt burvju vārdus
Veselīgās attiecībās vienmēr valda valoda, kas iekļauj burvju vārdus - "Es tevi mīlu", "Paldies" un "Piedod".
Lasi arī:
- Nauris Brikmanis atklāj, kas sievā viņu uzvelk tā, ka nespēj noturēties
- Kā atbrīvoties no emocionālās bagāžas un smaguma, kas tai nāk līdzi?
- Ilze Grase-Ķibilde jaunajās attiecībās mācās dzīvot šeit un tagad