Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Virsaišu ūdenskritums Kurzemē

Virsaišu ūdenskritums (1188 foto)

Virsaišu ūdenskritums (1188 foto)

Kurzemē, Talsu novada Abavas pagastā, šosejas Sabile – Stende kreisajā malā, pagriezienā uz stādaudzētavu "Mazsili" atrodams skaists ūdenskritums ar vēl skaistāku nosaukumu Virsaišu ūdenskritums. Plašākai sabiedrībai tas tapa zināms vien 1998.gadā, kad vietējie iedzīvotāji parādīja to ģeogrāfam Ivaram Strautniekam. Tagad tā ir kļuvusi par iecienītu dabas taku un priecē daudzus tās apmeklētājus.

Īpaši iespaidīgs Virsaišu ūdenskritums ir pavasarī un rudenī

Virsaišu ūdenskritums ir 1,7 m augsts un tas ir izveidojies strauta gultnē pār augšdevona dolomīta iežiem. Pavasaros un rudeņos tā platums var sasniegt pat 4 m, tāpēc tā apskati ieteicams plānot tieši šajos gadalaikos. Līdz tam ved neliela, pāris kilometru gada dabas taka pa skaisto Latvijas mežu ar tā ainavām un floru. Taka ir marķeta ar sarkaniem punktiem un tās garums vienā virzienā ir 1,4km, kas var būt veicami kā kājām, tā nūjojot. Izejot visu taku, ir iespēja pamanīt pat bebru mājvietas. Mitrā laikā vairāki takas posmi ir ārkārtīgi slideni, kas rada grūtības nokāpt un uzkāpt pa nogāzēm. Pie ūdenskrituma, gravas augšā ir izveidota atpūtas un ugunskura vieta - lielisks piknika galapunkts.

Šeit arī citas vietas Kurzemē, ko ir vērts apskatīt:

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...