Zāļu tēja, foto - Pixabay
Trejdeviņas Jāņu zāles pinamas ne tikai vainagā, bet arī izmantojamas veselībai tējās un ķermeņa procedūrām. Ārstniecības augu vākšana ir ne tikai relaksējošs process, bet arī sniedz simtiem vērtīgus labumus veselībai, miesai un garam.
Kā pareizi ievākt zāļu tējas
Augus vāc sausā laikā, rīta pusē, kad rasa nožuvusi. Kaltēt vēlams saulē uz izklāta palaga, taču var siet buntītēs un arī kaltēt izklātu sausā, siltā vietā. Modernākais variants – kaltēt plītī uz maziem grādiem.
Der paturēt prātā, ka pirms katra nezināma un iepriekš nelietota auga vākšanas vajadzētu ievākt pieejamo informāciju par pašu augu, tā lietošanu un iespējamiem blakusefektiem, jo ne vienmēr tas, kas der kaimiņam, derēs arī Tev - daudzus augus nedrīkst lietot pie konkrētām veselības problēmām. Un, protams, aizsargājamos augus saudzējam un priecājamies par tiem, atstājot tos augam mierā un harmonijā nebojājot tos!
Kādus augus ievākt jūnijā
Tautās runā, ka saulgriežu laiks augus piepilda ar īpašu enerģiju. Tomēr ne visi augi ir ievācami tieši jūnija mēnesī, tādēļ esam apkopojuši sarakstu ar ārstniecības augiem, kas ievācami ap saulgriežu laiku:
Sarkanais un baltais āboliņš, bārbeļu lapas, bērzu lapas, biškrēsliņš, lielā ceļteka, dadzis, deviņvīruspēks, gaiļbiksītes, kaķpēdiņas, kliņģerīte, tīruma kosa, kumelīte, šaurlapu lavanda, liepa, madaras, māllēpes, mārsils, piecdaivu mātere, melleņu lapas, naktssvece, nātre, baltā panātre, pelašķis, piparmētra, ganu plikstiņš, melnais plūškoks, rasaskrēsliņš, maura retējs, rudzupuķe, salvija, efeju sētložņa, trejdaivu sunītis, sūrenes, kailā trūkumzālīte, upeņu lapas, ārstniecības veronika, vērmele, lauka vijolītes, meža zemeņu lapas un laksti.
Zāļu tēja, foto - Pixabay