Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Zobu raušana – kas pirms tās jāzina?

Pirms zobu raušanas, Image by Sammy-Williams from Pixabay

Pirms zobu raušanas, Image by Sammy-Williams from Pixabay

Zobu ekstrakcija jeb zobu raušana nekad nav patīkams notikums. Lai tā nesagādātu galvassāpes, vērts tam būt gatavam. Tātad, kas jāzina pirms zobu raušanas?

Cik zobus var raut vienā reizē?

Ja zini, ka tev jārauj vairāki zobi, iespējams, nevēlies šo procesu ievilkt vairākās zobu ķirurga apmeklējuma reizēs. Tas, cik zobus drīkst izraut vienā reizē, nosaka zobu ķirurgs. Viss atkarīgs no raujamo zobu stāvokļa un to uzbūves, kā arī pacienta kopējā veselības stāvokļa.

Vai izrautos zobus var uzreiz aizstāt ar zobu protēzēm?

Laikus vienojoties ar zobārstu, gadījumos, ja nepieciešams izraut vairākus blakus esošus zobus vienā žoklī vai priekšējos zobus, iespējams ievietot iepriekš izgatavotu pagaidu protēzi.

Kas jāievēro pirms zobu raušanas?

Ja pirms zobu raušanas paredzēta pilnā narkoze, nav ieteicams stundu pirms procedūras ēst. Ja zobu ekstrakcija paredzēta no agra rīta, jāierodas tukšā dūša. Dzert ūdeni drīkst. Ja paredzētas manipulācijas bez pilnās narkozes, ēst drīkst.

Ja paredzēta pilnā narkoze zobu raušanas laikā, nav ieteicams pēc tās vadīt automašīnu. Laikus rēķinies, kā nokļūt līdz iestādei.

Pirms zobu raušanas jābrīdina ārsts par medikamentiem, kas tiek lietoti.

Medicīnas centrā "Helga - Med" pieejami dažādi stomatoloģijas pakalpojumi, sākot no zobu ārstēšanas un higiēnas, līdz pat zobu raušanai, protezēšanai, kā arī pieejama zobu restaurācija.

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...