Вы используете старую версию браузера, некоторые интерфейсы могут работать. Мы рекомендуем вам обновить ваш браузер!

Saturs turpināsies pēc reklāmas

4 pārbaudes punkti, lai neiekristu krāpnieka nagos internetveikalā

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) informē, ka 2023.gada 11 mēnešos kopā saņemti 3366 patērētāju rakstveida iesniegumi par dažādām situācijām. Lai iepirkšanās pieredze interneta veikalos un sociālajos tīklos būtu pozitīva un droša, ir svarīgi būt informētiem par principiem, kas jāievēro. PTAC apkopojis pamatinformāciju ar noderīgiem padomiem, kā identificēt uzticamus tirgotājus.

1. Pārbaudi informāciju par uzņēmumu!

Pirms izvēlies preci kādā no interneta veikaliem vai sociālajiem tīkliem, pirmais mājasdarbs ir rūpīgi pārbaudīt informāciju par uzņēmumu. Tīmekļa vietnē ir jābūt norādītam uzņēmuma nosaukumam, reģistrācijas numuram, adresei un kontaktinformācijai, ieskaitot e-pasta adresi, kas nodrošina iespēju ātri sazināties tiešā veidā.

2. Iepazīsties ar atsauksmēm!

Ieteicams arī pārbaudīt sūdzības un atsauksmes par tirgotāju. Jāpatur prātā, ka negodprātīgi komersanti var izmantot botu ģenerētus komentārus, lai imitētu pozitīvas pircēju atsauksmes. Arī īpaši pievilcīgas cenas zīmolu precēm ne vienmēr liecina par godīgiem nolūkiem, tāpēc nevajadzētu ticēt dāsniem solījumiem un pārāk zemām cenām nesaprotamās tīmekļa vietnēs.

3. Pievērs uzmanību maksāšanas metodēm!

Viens no svarīgākajiem aspektiem, kam jāpievērš uzmanība, ir maksāšanas metodes. Iepērkoties internetā, tiešais maksājums jeb naudas pārskaitīšana uz bankas kontu ir visnedrošākais veids. Maksājums pats par sevi ir drošs, bet pircējs nezina, kas tas ir par kontu, un nevar pārbaudīt informāciju. Turklāt noteikumi neparedz, ka bankai jāatmaksā nauda, ja pats to esi nepareizi pārskaitījis.

Pārliecinies, ka vari izmantot uzticamu platformu sniegtos finanšu pakalpojumus. Ja iespējams, norēķinies ar bankas karti vai izmanto starptautiski atzītas starpmaksājumu platformas. Iepērkoties lielajās tirdzniecības platformās, "Tet" IT drošības pārvaldnieks Uldis Lībietis šādiem pirkumiem iesaka izmantot "PayPal" vai "AliPay" maksājumu metodes, kas dod iespēju nepieciešamības gadījumā apstrīdēt darījumu.

4. Noskaidro piegādes nosacījumus!

PTAC aicina pievērst uzmanību piegādes nosacījumiem - vai tirgotājs ir norādījis informāciju par piegādes termiņu un saņemšanas veidu. Ja piegādes termiņš ir krietni pārsniegts, patērētājam jāsazinās ar pārdevēju, lai noskaidrotu preces piegādes statusu. Ir svarīgi saglabāt visu saziņu ar pārdevēju kā pierādījumu gadījumā, ja situāciju būs nepieciešams risināt tiesiskā ceļā.

Iegādāties preces un pakalpojumus interneta vidē ir ērti un izdevīgi, tomēr, lai iepirkšanās pieredze būtu droša, svarīgi būt piesardzīgiem un pirms tam veikt rūpīgu informācijas pārbaudi par tirgotāju. Ievērojot iepriekšminētos padomus, patērētāji var izdarīt informētākus un drošākus pirkumus interneta vidē.

Lasi vēl:

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Похожие новости

Загружаем...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas