Вы используете старую версию браузера, некоторые интерфейсы могут работать. Мы рекомендуем вам обновить ваш браузер!

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Arī nākamsezon Rīgā jau trešo reizi norisināsies spīdveja "Grand Prix" sacensības

"Grand Prix" sacensības spīdvejā. Foto: TT News Agency/Pontus Lundahl

2025.gadā Rīgā trešo reizi pēc kārtas norisināsies pasaules čempionāta jeb "Grand Prix" posms spīdvejā, vēsta sacensību organizatori.

Starptautiskā Motosporta federācija (FIM) publicējusi nākamā gada sacensību kalendāru, kurā iekļauti desmit "Grand Prix" posmi. Rīga uzņems sezonas septīto posmu, kas Biķernieku trasē norisināsies 2025.gada 2.augustā.

Savukārt dienu agrāk turpat Biķernieku trasē tiks aizvadīts pasaules junioru čempionāta (SGP2) posms.

Šosezon notikušajās "Grand Prix" sacensībās Rīgā Latvijas vadošais spīdvejists Anžejs Ļebedevs sasniedza pusfinālu, kurā finišēja ceturtais un kopvērtējumā sacensības noslēdza septītajā pozīcijā. Vēl "Grand Prix" posmā startēja Daniils Kolodinskis kopvērtējumā ierindojās 14.pozīcijā, bet rezervisti Francis Gusts un Ričards Ansviesulis, katrs startējot divos braucienos, finišēja ceturtajā vietā un palika bez punktiem.

Ļebedevs šosezon meistarsacīkstēs startē ar īpašo ielūgumu. Viņš ir pirmais Latvijas spīdveja braucējs, kurš iekļauts 15 braucēju pamatsastāvā un var piedalīties visos posmos.

2025.gadā spīdveja "Grand Prix" sezona sāksies 3.maijā Vācijā, bet noslēgsies 13.septembrī Dānijā.