Attēls ilustratīvs. Foto: Unisplash
Jaunākie dati, kas iegūti no seksuālās izglītības tīmekļa vietnes “Beducated” veiktās aptaujas, liecina, ka 60 % respondentu nav apmierināti ar savu gultas dzīvi. Kādas pazīmes jūsu savstarpējā dinamikā norāda, ka otrs varētu būt neapmierināts ar gultas dzīvi? Par to portālam “Daily Mail” stāsta attiecību psihoterapeite Miranda Kristofersa.
Zemāk Kristofersa skaidro sešus biežāk sastopamos šķēršļus lieliskam seksam un skaidro, kā atjaunot ķīmiju.
To var darīt tikai pie izslēgtas gaismas
Ja jums trūkst pārliecības par savu ķermeni, jūs nejūtaties pietiekami brīvi, lai būtu atklāts vai spontāns, tāpēc esat mazāk atsaucīgs. Jūs, iespējams, uzstājat uz seksu tumsā vai zem segas. Tas var palīdzēt koncentrēties uz to, kas jums patīk un kas jums ir patīkams.
Noskaņas radīšana ar mūziku vai svecēm var palīdzēt jums justies romantiskāk, tāpat kā pārliecība par savām attiecībām. Ja zināsiet, kas jūsu partnerim patīk sekss ar jums, tas var būt labs stimuls.
Kaislības vidū jūs atceraties, ka jums ir jāizmazgā veļa
Dažiem cilvēkiem ir nepieciešams sakopt māju, pirms viņi var izbaudīt seksu un veltīt tam visu savu uzmanību. Tāpēc apzinieties, kas novērš jūsu uzmanību kaisles vidū.
Mēs seksu uztveram kā labu, kad jūtamies atslābināti, uzbudināti un iegremdēti. Labs sekss ir arī saistīts ar saikni: pazaudēt sevi baudā, pat nedomājot par nākamo kustību, it kā jūs dejotu kopā. Ja jūs novēršat uzmanību, atpazīstiet, ka tas notiek, pamaniet to un centieties domāt: "Es koncentrēšos uz savām ķermeņa sajūtām".
Jūs nekad nerunājat par seksu
Ja jūs pārāk kautrējaties apspriest seksu ar savu partneri vai uzdot kādu jautājumu, jūs nevarat būt pārliecināts par to, kas viņam patīk vai ko viņš vēlas.
Varbūt jums patīk ātras rotaļas, bet viņam patīk nesteigties. Vai esat to noskaidrojuši? Tas bieži manāms ilgstošās attiecībās. Cilvēki sākumā ir atklāti un runātīgi, bet pēc tam klusībā ieslīgst stereotipos, kas saistīti ar seksu. Tas kļūst paredzams, mazliet garlaicīgs, ne gluži tāds, kādu jūs to vēlaties. Runāšana var likt justies neērti, taču tas ir svarīgi.
Tu pieturies pie savas pārbaudītās un uzticamās tehnikas
Tavam iepriekšējam partnerim patika šī tava īpašā tehnika, tāpēc ir dabiski domāt: "Es zinu, ko daru un kādas pogas spiest".
Taču patiesībā ar katru partneri sekss ir balts audekls. Jūs sākat no jauna un mācāties kopā - un turpiniet mācīties. Tas attiecas pat tad, ja esat precējušies jau vairākus gadu desmitus. Vēlmes var mainīties līdz ar ķermeņa izmaiņām. Tas, cik jutīgs ir jūsu partneris un kā viņš vēlas, lai viņam pieskaras, vienmēr mainās.
Jūsu partneris reti kad ir noskaņots
Daži cilvēki nodarbojas ar "obligātu seksu", jo zina, ka viņu dzīvesbiedrs sašutīs, ja viņi to nevēlēsies. Jā, tas grauj pašapziņu, ja jūs vienmēr esat tas, kurš pierunā otru doties gultā.
Piekrišana nozīmē, ka abi partneri vienlīdz vēlas seksu. Taču ir daudzi iemesli, kāpēc vēlmes līmenis atšķiras. Ja tu dod priekšroku rīta seksam, bet tavs partneris dod priekšroku seksam naktī, jums par to ir jārunā un jāatrod kaut kas tāds, kas der abiem.
Ja esat sastrīdējušies vai otrs ir saspringts, iespējams, ka viņiem nav vēlēšanās to darīt. Centieties neuztvert to kā atteikumu. Ja arī tu vari noskaņoties uz to, kas palīdz tavam partnerim izjust vēlmi (piemēram, jautrs vakars kopā, bez seksuāla pienākuma sajūtas), jūsu libido var sinhronizēties biežāk.
Jūs esat apbēdināts, ja “neizveidojat šovu”
Labs sekss nav šovs. Lielākā daļa cilvēku daudz labprātāk izvēlas patiesu saikni, intimitāti un jautrību. Vīrieši patiešām uztraucas par erekcijas uzturēšanu, un abām pusēm ir viegli pārlieku koncentrēties uz partnera baudu.
Tā vietā koncentrējieties uz fiziskajām sajūtām, ko izjūtat. Ja turpināsiet izzināt to, kas patīk jums un jūsu partnerim, jūs dabiski pārtrauksiet uztraukties par sniegumu.
Lasi vēl:
Attēls ilustratīvs. Foto: Unisplash