Dzirdes aparāts, Foto: Anthony Camerlo, Unsplash.com
Dzirdes problēmas ir viens no veselības un arī sociālajiem jautājumiem, kuram cilvēki bieži vien nepievērš pietiekami lielu uzmanību. Pateicoties mūsdienu tehnoloģiju attīstībai, dzirdes zudums vairs nav liksta bez risinājuma – mūsdienīgi dzirdes aparāti palīdz ievērojami uzlabot dzīves kvalitāti. Lasiet un uzziniet, kā dzirdes aparāti darbojas, kādas priekšrocības tie piedāvā, un ko sevī ietver dzirdes pārbaude!
Kā darbojas moderni dzirdes aparāti, un ar kādām priekšrocībām tie izceļas?
Par dzirdes aparātiem joprojām var dzirdēt dažādus mītus, piemēram, ka tie izskatās nepievilcīgi, ir smagi un neērti, kā arī rada čerkstošu skaņu. Jā, pirms daudziem gadiem šādas problēmas tiešām bija aktuālas, taču tehnoloģijas mūsdienās attīstās ļoti strauji, un izņēmums nav dzirdes aparāti.
Cilvēkiem ar dzirdes zudumu ir pieejamas ļoti efektīvas ierīces – lūk, dažas no iespējām, ko dzirdes aparāti var sniegt:
- Nepieciešamo skaņu pastiprināšana un lieko skaņu samazināšana – Vision Express klāstā atrodamie dzirdes aparāti veic līdz pat 55 miljoniem dažādus skaņu uzlabojumus ik stundu, nodrošinot optimālu dzirdamību dažādos apstākļos;
- Iespēja dzirdes aparātus savienot ar viedierīci – gan dzirdamo skaņu pielāgošanu, gan citas funkcijas varat veikt, izmantojot savu viedtālruni vai citu viedierīci, tajā vien uzstādot ierīces lietotni jeb aplikāciju;
- Opcija dzirdes aparātu uzlādēt – regulāra bateriju pirkšana un to nomaiņa var būt neērta, tāpēc pieejami arī uzlādējami dzirdes aparāti, kas vidējam lietotājam jālādē reizi dienā;
- Aizsardzība pret ārējiem faktoriem – modernu dzirdes aparātu uzbūve pasargā tos no putekļiem un mitruma, tādējādi padarot to darbības laiku ilgāku.
Dzirdes aparātu klāsts ir ļoti plašs, līdz ar to ierīču sniegtās spējas un darbības princips atšķiras.
Ar ko atšķiras BTE, RIC, ITE un CIC dzirdes aparāti?
Šie visi ir dzirdes aparātu veidi. BTE ir aizauss dzirdes aparāts, kas, kā jau saprotams pēc nosaukuma, atrodas aiz cilvēka auss, bet skaņa auss kanālā no ierīces tiek novadīta caur speciālu ieliktni. Līdzīgas ir arī RIC ierīces, tikai skaļrunis atrodas nevis aiz auss, bet gan auss kanālā. ITE dzirdes aparāti ir diskrētāki, jo tie atrodas tikai auss kanālā un gliemežnīcā. Savukārt CIC modeļi ir paši neredzamākie, jo tie pilnībā paslēpjas auss kanālā.
Pirms dzirdes aparāta iegādes nepieciešama profesionāla dzirdes pārbaude
Dzirdes aparātiem ir daudz un dažādi modeļi, turklāt tos jāpielāgo katra lietotāja vajadzībām un vēlmēm – tikai tādējādi iespējams sasniegt efektīvu rezultātu. Šī iemesla dēļ cilvēkam, kurš nolēmis iegādāties dzirdes aparātu, vispirms jādodas pie speciālista. Profesionāla dzirdes pārbaude pieejama Vision Express dzirdes centros Rīgā Brīvības ielā 90 un i/c Olimpia, kā arī Liepājā, K. Zāles laukumā 6.
Dzirdes pārbaude ilgst vienu stundu, un tajā ietilpst:
- saruna ar speciālistu;
- otoskopija – nesāpīga procedūra, lai pārbaudītu auss bungādiņu un kanālu;
- dzirdes pārbaude ar speciālām austiņām, lai noteiktu dzirdes slieksni, dzirdes zuduma pakāpi un dzirdes sistēmas stāvokli, to attēlojot audiogrammā;
- iepazīšanās ar pārbaudes rezultātiem.
Ja jums būs nepieciešams dzirdes aparāts, speciālists ieteiks piemērotāko modeli, pielāgos to jūsu vēlmēm, vajadzībām un pārbaudes rezultātiem, kā arī iepazīstinās ar pareizu dzirdes aparāta kopšanu un lietošanu.
Ja arī jums ir aktuāla profesionāla dzirdes pārbaude, piesakieties tai ŠEIT, zvaniet uz tālruņa numuru +371 2617 9888, vai arī rakstiet uz e-pasta adresi info@visionexpress.lv! Turklāt Vision Express piedāvā iespēju dzirdes aparātu izmēģināt 30 dienas bez maksas.
Dzirdes aparāts, Foto: Anthony Camerlo, Unsplash.com