Вы используете старую версию браузера, некоторые интерфейсы могут работать. Мы рекомендуем вам обновить ваш браузер!

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kā izvairīties no liekiem tēriņiem svētku laikā?

Svētku sezona ir laiks svinībām, priekam un kopā būšanai ar tuviniekiem, taču tā var arī ievērojami palielināt izdevumus. Spiediens pirkt dāvanas, rīkot ballītes un priecāties par jauniem svētku rotājumiem var izraisīt pārmērīgus izdevumus un finansiālu stresu. Tomēr, veicot pārdomātu plānošanu un stratēģisku izvēli, jūs varat izbaudīt šo sezonu, neiztērējot pārāk daudz. Šeit ir daži efektīvi padomi, kā izvairīties no nevajadzīgiem tēriņiem un kā svētku laikā kontrolēt savas finanses.

  1. Nosakiet reālistisku budžetu
    Kāpēc tas palīdz: Skaidrs izdevumu plāns palīdz saprast savus finanšu ierobežojumus, noteikt prioritātes nepieciešamajiem izdevumiem un izvairīties no impulsīviem pirkumiem.
    Kā to darīt: Sastādiet sarakstu ar svarīgākajām kategorijām, piemēram, dāvanas, pārtika, rotājumi un ceļojumi. Katrai kategorijai piešķiriet konkrētu summu un centieties to ievērot. Precīzi definēts budžets nodrošina, ka tērējat apzināti, nevis emocionāli.
  2. Plānojiet dāvanu pirkumus savlaicīgi
    Kāpēc tas palīdz: Iepriekšēja dāvanu iegāde ļauj atrast izdevīgākus piedāvājumus un samazina nepieciešamību veikt pēdējā brīža pirkumus, kas var pārsniegt jūsu budžetu.
    Kā to darīt: Sāciet jau laikus, pierakstot, ko vēlaties iegādāties katrai personai. Meklējiet piedāvājumus, salīdziniet cenas un izvairieties no iepirkšanās kulminācijas laika, kad cenas var būt paaugstinātas. Daudzi mazumtirgotāji piedāvā agrīnas svētku izpārdošanas, ko varat izmantot, lai ietaupītu vēl vairāk. Ja vēlies uzzināt vairāk par to, kāpēc savlaicīga dāvanu plānošana ir būtiska, lasi Vivus.lv bloga rakstu: Dāvanu plānošana: Kāpēc ir svarīgi sākt laicīgi.
  3. Apsveriet pašu gatavotas dāvanas
    Kāpēc tas palīdz: Pašdarinātas dāvanas ir unikālas un personalizētas, tās bieži vien novērtē vairāk.
    Kā to darīt: Ar rokām gatavotas dāvanas, piemēram, konditorejas izstrādājumi, fotoalbumi vai pašdarinātas sveces, ir pārdomāta alternatīva dārgām veikalā pirktām precēm. Varat arī pagatavot dāvanu grozus ar nelieliem, pieejamiem priekšmetiem, lai parādītu savas rūpes, neiztērējot pārāk daudz.
  4. Ierobežojiet izdevumus par svētku rotājumiem
    Kāpēc tas palīdz: Dekorācijas var radīt lielus izdevumus, it īpaši, ja katru gadu vēlaties atjaunot dekorus. Izvēloties vienkāršus, ilgtspējīgus dekorus, varat samazināt izdevumus par tiem.
    Kā to darīt: Atkārtoti izmantojiet iepriekšējo gadu rotājumus vai izgatavojiet tos pats. Dabiski elementi, piemēram, priežu čiekuri, ogas un zariņi, var radīt mājīgu un svētku noskaņu bez papildu izmaksām.
  5. Rīkojiet kopīgus pasākumus
    Kāpēc tas palīdz: Viesu uzņemšana var būt dārga, it īpaši, ja viesu ir daudz. Kopīgas maltītes, kurā katrs nes cienastu, ļauj katram dot savu ieguldījumu, sadalot izmaksas.
    Kā to darīt: Uzaiciniet draugus vai ģimeni atnest kādu ēdienu, dzērienu vai desertu. Tas ne tikai samazina jūsu izdevumus, bet arī dažādo maltīti un iesaista visus svinībās.
  6. Iepērcieties selektīvi izpārdošanas laikā
    Kāpēc tas palīdz: Izpārdošanas piedāvājumi var izraisīt impulsīvus pirkumus. Selektīva pieeja palīdz izvairīties no nevajadzīgu preču iegādes tikai tāpēc, ka tām ir atlaides.
    Kā to darīt: Izveidojiet sarakstu ar nepieciešamo un izvairieties no bezmērķīgas pārlūkošanas. Salīdziniet cenas un pārliecinieties, ka darījums ir izdevīgs.
  7. Sekojiet līdzi saviem tēriņiem
    Kāpēc tas palīdz: Izdevumu uzskaite svētku laikā palīdz apzināties, cik daudz ir iztērēts, un neļauj pārsniegt budžetu.
    Kā to darīt: Izmantojiet budžeta plānošanas lietotni vai vienkāršu izklājlapu, lai reģistrētu katru pirkumu. Regulāri pārbaudiet savus izdevumus, lai pārliecinātos, ka nepārsniedzat budžetu.
  8. Dodiet priekšroku pieredzei, nevis dāvanām
    Kāpēc tas palīdz: Pieredzes rada paliekošas atmiņas un bieži vien izmaksā mazāk nekā fiziskas dāvanas.
    Kā to darīt: Plānojiet pasākumus, piemēram, svētku filmu vakaru, spēļu vakaru vai pastaigu. Šie mirkļi sniedz sirsnīgu un priecīgu svētku pieredzi bez maksas.
  9. Izveidojiet svētku uzkrājumu fondu
    Kāpēc tas palīdz: Ja iepriekšējos gados pārtēriņš ir bijusi problēma, uzkrājumu veidošana visa gada garumā var mazināt finansiālo slogu.
    Kā to darīt: Gada sākumā izveidojiet svētku uzkrājumu fondu, katru mēnesi iemaksājot nelielu summu. Svētku sezonas sākumā jums būs uzkrājumi, kas palīdzēs segt izdevumus.

Ievērojot šos praktiskos padomus, jūs varat sagaidīt svētku sezonu bez stresa, ko rada finansiālais slogs.

Foto: AdobeStock, VIVUS

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Похожие новости

Загружаем...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas