Вы используете старую версию браузера, некоторые интерфейсы могут работать. Мы рекомендуем вам обновить ваш браузер!

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kā panākt, lai bērns pie zobārsta dodas ar prieku?

Bērns pie zobārsta, ekrānuzņēmums

Bērns pie zobārsta, ekrānuzņēmums

Bērni bieži vien baidās no zobārsta, un iespējams, arī Tava bērna nogādāšana pie zobārsta ir niķu un bēdu pilna. Tomēr tā ir nepieciešama, lai viņu zobi būtu veseli un veicinātu izcilus mutes higiēnas paradumus. Bet no bērna viedokļa ceļojums pie zobārsta var būt biedējošs notikums - gulēšana uz krēsla nepazīstamā telpā, kas piepildīta ar nepazīstamiem trokšņiem un priekšmetiem, un tas viss, kamēr svešinieks mutē bāž aukstus, metāliskus un neparastus instrumentus. Lai atvieglotu bērna (un zobārsta!) turpmākās vizītes, seko padomiem, lai viņš justos ērti un pie zobārsta dotos ar prieku.

Ieplāno pirmo zobārsta apmeklējumu jau pavisam agrā vecumā

Jo agrāk bērns apmeklē zobārstu, jo labāk. Vislabāk, ja pirmā vizīte tiek ieplānota ne vēlāk kā 6 mēnešus pēc pirmā zobiņa izlīšanas. Parasti pirmās apskates laikā notiek iepazīšanās ar zobārsta kabinetu, instrumentiem, krēslu un darbībām. Bērns netiek sāpināts, līdz ar to pirmais iespaids paliek patīkams, kas ir ļoti svarīgs, lai turpmāk bērns no zobārsta nebaidītos!

Esi vienkāršs un patiess par zobārsta apmeklējumu

Gatavojoties vizītei, īpaši pirmajā reizē, mēģini neiekļaut pārāk daudz detaļu. To darot, radīsies vairāk jautājumu, un, pievienojot vairāk informācijas par papildu ārstēšanu, piemēram, to, ka būs jāurbj vai jāliek plombas, var bērnam izraisīt nevajadzīgu trauksmi. Saglabā pozitīvu attieksmi, apspriežot gaidāmo vizīti, bet nedod bērnam arī nepatiesas cerības. Izvairies teikt, ka viss būs kārtībā, jo, ja bērnam būs nepieciešama ārstēšana, viņš var zaudēt uzticību gan zobārstam, gan Tev. Tā vietā saki, ka ārsts apskatīs zobiņus un tad jau izstāstīs, vai tālāk nepieciešams ko darīt, vai zobos iedzīvojušies urķi vai nē. Vari arī pateikt bērnam, ka ja mutē iedzīvojies zobgrauzis, tad zobārsts to padzīs.

Seko līdzi saviem vārdiem

Nelieto tādus vārdus, kā “sāpes”, “bailes”, “urbis”, “knaibles” un līdzīgus vārdus. Ļauj darbiniekiem iepazīstināt bērnus ar savu vārdu krājumu, lai palīdzētu viņiem pārvarēt sarežģītas situācijas. Tā vietā sakiet savam bērnam, ka zobārsts meklē "cukura kļūdas" vai “zobgrauzi”, lai viņš varētu to notīrīt no zobiem. Izmanto pozitīvas frāzes, piemēram, "tīri, spēcīgi, veseli zobi", lai apmeklējums šķistu jautrs un labs, nevis biedējošs un satraucošs. Vēl viena lieliska lieta, ko vari teikt, ir ka zobārsts pārbaudīs bērna smaidu un saskaitīs zobus.

Paspēlē zobārstu

Pirms pirmās zobārsta vizītes, uzspēlē ar bērnu zobārstu spēli. Tev būs nepieciešama tikai zobu birste. Saskaiti mazā bērna zobus, sākot ar skaitli 1 vai burtu A. Izvairies no urbšanas trokšņiem vai citu "instrumentu" pielietošanas un atdarināšanas. Var pacelt spoguli un parādīt bērnam, kā zobārsts varētu paskatīties mutītē un pārbaudīt zobus. Tad ļauj savam bērnam pašam uzspēlēt zobārstu ar lellēm vai mantām, izmantojot zobu suku, lai notīrītu “pacienta” zobus. Galvenais ir iepazīt vizīti, lai bērnam būtu ērtāk reālajā vizītē.

Neņem bērnu līdzi pie sava zobārsta

Daži vecāki savus bērnus ņem līdzi uz savu zobārsta apmeklējumu, tā ir kļūda. Vecāki paši var justies noraizējušies par vizīti, pat to neapzinoties, un bērns var sajust šīs bailes. Turklāt pieaugušo zobārsta runas par ekstrakcijām, sakņu kanāliem vai citu negatīvu pieredzi bērnam var radīt bailes no zobārsta apmeklējuma. Bērna nogādāšana sterilā, pieaugušo kabinetā rada arī nepareizu iespaidu, turpretī lielākā daļa bērnu zobārstu padara savas kabinetus bērniem draudzīgus – tajos ir patīkami attēli pie sienām, multfilmas, rotaļlietas.

Sagatavojies nelielam satraukumam

Tas ir normāli un atbilstoši vecumam, ka mazs bērns raud, vaimanā, vicinās un nevēlas, lai viņu pārbauda svešinieks. Esi mierīgs un atceries, ka zobārsts un viņa palīgi ir pieraduši strādāt ar bērniem un ir redzējuši viņu dusmu lēkmes. Ļauj zobu aprūpes speciālistam Tevi vadīt. Viņi var lūgt palikt attālumā vai turēt bērna roku, kas nodrošinās komfortu un neļaus bērnam satvert zobārstniecības instrumentus.

Izvairies no kukuļošanas

Nav ieteicams solīt bērnam īpašu kārumu, ja viņš labi izturēsies pie zobārsta. Šādi rīkojoties, viņu bažas tikai palielināsies. Sakot: "Ja Tu neraudāsi, tad saņemsi konfekti", varētu likt bērnam domāt: "Kas ir tik slikti pie zobārsta, ka es varētu vēlēties raudāt?" Apsolot saldu ārstēšanu, tiek nosūtīts nepareizs ziņojums arī pēc tam, kad zobārsts uzsver tīru, veselīgu zobu klātbūtni, izvairoties no saldumiem, kas var izraisīt caurumus. Tā vietā, kad vizīte ir beigusies, slavē savu bērnu par labu uzvedību un drosmi. Ik pa laikam pārsteidziet viņu ar uzmundrinājuma uzlīmi vai mazu rotaļlietu.

Uzsver mutes dobuma higiēnas nozīmi

Māci savam bērnam, ka zobārsta apmeklējums ir nepieciešamība, nevis izvēle, un ka zobārsts parūpēsies par viņa zobiem, lai tie būtu pietiekami stipri, lai viņš varētu ēst. Tu vari arī paskaidrot, ka zobārsts palīdz uzturēt zobus veselus un nodrošina, ka viņa pacientiem nākamajos gados būs skaists smaids.

Bērns pie zobārsta, ekrānuzņēmums

Bērns pie zobārsta, ekrānuzņēmums

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Похожие новости

Загружаем...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Загружаем...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas