Вы используете старую версию браузера, некоторые интерфейсы могут работать. Мы рекомендуем вам обновить ваш браузер!

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kā sportošanu padarīt par ieradumu?

pexels.com

pexels.com

Ikdienas treniņi nav tikai līdzeklis kāroto auguma aprišu iegūšanai vai svara zaudēšanai. Tas ir veids kā varam sakārtot domas, atbrīvoties no stresa, nodrošināt savam ķermenim nepieciešamo kustību daudzumu un veikt ilgtermiņa ieguldījumu savā veselībā. Ja katru dienu saņemties fiziskām aktivitātēm šķiet grūti un dari to “sakostiem zobiem” – visticamāk, kaut kas ir nepareizi.

1. Sagatavo sporta tērpu

Un tas nebūt nenozīmē, ka jāiegādājas apģērbs un apavi no kāda zīmola jaunākās kolekcijas. Tikai nodrošinies, lai tērps ir atbilstošs sportošanai, nevis parasts, novalkāts T-krekls un izstaipīti šorti. Tāpat pārbaudi, cik piemēroti tavi apavi ir segumam kur sporto. Sievietēm ar lielām krūtīm noteikti jāiegādājas pareizā izmēra sporta krūšturis. Un nevajag pirkt dažus izmērus mazāku sporta tērpu ar domu, ka tūlīt tas derēs – visticamāk notiks tieši pretēji, jo treniņos jutīsies neērti, tāpēc meklēsi iemeslus tos izlaist. Ja esi nokomplektējis iedvesmojošu “uniformu” kurā doties “cīņā” – tā būs papildus motivācija.

2. Saraksts palīdzēs izvairīties no aizbildinājumiem

Sagatavo sarakstu, kas tev nepieciešams, lai sportošana noritētu bez aizķeršanās – uzlādēts telefons un austiņas, lai varētu klausīties mūziku, uzpildīta ūdens pudele, tīrs sporta tērps un dvielis. Katru vakaru seko līdzi, lai viss būtu sagatavots nākamās dienas treniņam. Tādā veidā tavs prāts nespēs ģenerēt attaisnojošus iemeslus, kāpēc šodien ir atļauts paslinkot.

3. Eksperimentē

Izmēģini dažādus treniņu veidus, pārbaudi vai labāk jūties sportojot no rīta vai vakarā, vai varbūt pusdienlaikā. Neieliec sevi rāmjos “kā ir pareizāk” un “visi tā dara”. Ieklausies savā ķermenī un sajūtās un noteikti atradīsi kustību veidu, kas sagādā prieku.

4. Plāno treniņus

Vislabāk aizpildi kalendārā treniņu dienas visam mēnesim. Tā pieradināsi sevi pie sajūtas, ka sportot vari nevis, kad sagribas, bet tad, kad tas ir ieplānots, jo fiziskās aktivitātes ir daļa no tavas ikdienas rutīnas, gluži kā iešana uz darbu.

5. Izvirzi sasniedzamus mērķus

Katram treniņam būtu jāvirza tevi tuvāk kādam rezultātam – pacelt lielāku smagumu, izdarīt to par 5 reizēm vairāk kā pēdējā nodarbībā, uzlabot laiku kādā veic noteiktu distanci, iemācīties jaunu paņēmienu.

6. Turpini, pat pēc sliktām dienām

Ja kādu reizi kaut kas nav sanācis kā iecerēts, ja neesi izbaudījis procesu – neatmet visam ar roku. Vienkārši turpini nākamajā diena atkal.

7. Atrodi domubiedrus

Ja tavā draugu vai paziņu lokā būs cilvēks vai pat cilvēki ar kuriem pārrunāt sportošanas rezultātus un mērķus un iespējams pat iet trenēties kopā – būs daudz vieglāk nepadoties.


pexels.com

pexels.com

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Похожие новости

Загружаем...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas