Вы используете старую версию браузера, некоторые интерфейсы могут работать. Мы рекомендуем вам обновить ваш браузер!

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kaķim iesnas – kā palīdzēt?

Kaķis. Foto: katya-guseva0/Pixabay

Kaķis. Foto: katya-guseva0/Pixabay

Iesnas vai saaukstēšanās var ietekmēt ne tikai cilvēkus, bet arī mūsu mājdzīvniekus, piemēram, kaķus. Kaķi ir jutīgas radības, un viņiem var būt grūtības cīnīties ar saslimšanu. Ja jūsu kaķim ir iesnas, ir daži veidi, kā varat palīdzēt viņam ātri un komfortabli atgūties.

Siltums un komforts:

Nodrošiniet saviem kaķiem siltu un ērtu vietu gulēšanai. Iesnu laikā kaķiem var būt mazliet grūtāk justies labi. Nodrošiniet tam mieru un komfortu, novietojot tā gultu telpā, kurā ir kluss un silts. Izvairieties no liela trokšņa un nemierīgiem bērniem, lai ļautu kaķim atpūsties un atgūties

Dzeramais:

Nodrošiniet, lai jūsu kaķis dzertu pietiekami daudz šķidrumu. Daudzi kaķi var atteikties no ēšanas, ja viņiem ir aizlikts deguns, tādēļ ir svarīgi nodrošināt, lai viņi nezaudētu šķidrumu.

Tīrība:

Tīrība ir ļoti svarīga, lai nodrošinātu kaķa ērtības un atveseļošanos. Bieži vien, kad kaķim ir iesnas, viņam var tecēt deguns. Ar maigu salveti vai vates tamponu varat viegli notīrīt izdalītās gļotas.

Aromterapija:

Ēteriskās eļļas, piemēram, eikalipta vai piparmētru eļļa, var dot pozitīvu ietekmi uz kaķa elpceļiem. Tomēr ir jābūt uzmanīgiem un jāizvairās no pārmērīgas eļļu lietošanas, jo dažas eļļas var būt toksiskas kaķiem.

Vizīte pie veterinārārsta:

Ja kaķim iesnas nepāriet vai pasliktinās, ir svarīgi sazināties ar veterinārārstu. Ārsts var noteikt pareizu ārstēšanu un nodrošināt nepieciešamo aprūpi.

Ierobežo kontaktu ar citiem dzīvniekiem:

Ja iesnu cēlonis ir vīrusu infekcija, ierobežojiet saskari ar citiem dzīvniekiem, lai novērstu slimības izplatīšanos. Tas ir īpaši svarīgi, ja mājās ir vairāki kaķi.

Kaķa ēdiens:

Ja kaķis zaudē apetīti iesnu dēļ, varat piedāvāt tam ēdienu ar stiprāku smaržu, lai stimulētu ēstgribu. Tāpat nedodiet ēdienu pa taisno no ledusskapja – paturiet ēdienu kādas 20 minūtes istabas temperatūrā – tādējādi ēdiens arī būs aromātiskāks.

Šie padomi palīdzēs mazināt kaķa diskomfortu un veicināt ātrāku atveseļošanos. Tomēr ir svarīgi atcerēties, ka, ja simptomi nepāriet vai pasliktinās, nepieciešams konsultēties ar veterinārārstu.

Lasi arī:

Kaķis krāc – vai tas ir normāli?

Kāpēc kaķi aizbēg no mājām?

Kaķis. Foto: katya-guseva0/Pixabay

Kaķis. Foto: katya-guseva0/Pixabay

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Похожие новости

Загружаем...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas