Вы используете старую версию браузера, некоторые интерфейсы могут работать. Мы рекомендуем вам обновить ваш браузер!

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kam domāts kultivators un kā to izvēlēties?

Dārza darbi rit pilnā sparā, un Tavā dārzā atvieglot darbus var kultivators. Tiem, kam dārzs ir gadiem ilga sirdslieta, visticamākais zina, kas ir dārza kultivators, savukārt jaunie dārza īpašnieki, ļoti iespējams nav pat par tādu dzirdējuši. Pat ja cilvēks ir izmantojis savā dārzā kultivatoru, tā iegāde var sagādāt ne vienas vien pārdomas, jo tie ir atšķirīgi. Tādēļ pat kultivatora prasmīgiem lietotājiem aktuāls varētu būt jautājums “Kādu un kā izvēlēties”?

Kas ir kultivators un kam tas paredzēts?

Kultivators ir ierīce, kas var būtiski atvieglot Tavus dārza darbus! Ar kultivatoru iespējams ātri un efektīvi kultivēt augsni, kurā pēc tam tiks stādīti augi. Kultivēšanas laikā augsnē tiek iestrādāts komposts un noņemtas nezāles. Tas ir lielisks veids, kā atbrīvot augsni no nezālēm un bagātināt to ar barības vielām. Pēc šādas zemes apstrādes augsnē jau var stādīt vēlamos augus.

Kādu kultivatoru izvēlēties?

Benzīna kultivatori ir lielisks variants tādos gadījumos, kad negribas uztraukties par netīšu uzbraukšanu ar kultivatoru uz elektrības vada, kā arī tad, ja nav kur elektrības vadu pievienot. Benzīna kultivatoriem ir lielāka tehniskā “noņemšanās” ar degvielas uzpildi, eļļas maiņu, toties nav jāuztraucas par vadu problēmām, par kurām augstāk rakstīt.

Elektriskie kultivatori ir vieglāki, jo tajos nav smagie benzīna motori, un neprasa tik lielu uzturēšanu. Elektriskajam kultivatoram nepieciešams nodrošināt pietiekamu vada garuma pieeju strāvas avotam, visticamākais, ka būs nepieciešams papildus strāvas vada pagarinātājs.

Uzlādējamie kultivatori ir parocīgi tādā ziņā, ka nav nepieciešama pastāvīga strāvas padeve tā darbošanās laikā, kā arī ir nav jādomā par degvielas uzpildi utt. Uzlādējamie kultivatori ir arī salīdzinoši viegli, tomēr tām nepieciešama regulāra uzlāde.

Izvēloties kultivatoru vērts pievērst uzmanību arī motora tipam, jaudai un darba zonas platumam, ko kultivators apstrādā. Jo lielāka jauda kultivatoram, jo tas efektīvāk apstrādā zemi. Jo lielāks laukums dārzā jāapstrādā, jo lielākas darba zonas kultivators piemērotāks. Svarīgs faktors varētu būt arī kultivatora frēžu skaits un aršanas dziļums – jo lielāks skaits frēžu, jo lielāku darba laukumu kultivators apstrādā. Atšķirīgais aršanas dziļums piemērots atšķirīgu kultūraugu stādīšanai – ziediem, zemenēm un citiem augiem, kas neveido dziļas saknes, pilnībā pietiek ar 15cm dziļu kultivatoru. Sakņaugiem un augsnei, kas nav irdena, piemēro 15 – 20cm kultivatoru. Dziļš kultivators, kas ir 30 – 35 cm, piemērots mālainai augsnei, ilgi neapstrādātai un tad, ja plānoti stādāmie augi veido dziļas saknes.

Ar ko atšķiras priekšējie kultivatori no aizmugurējiem kultivatoriem

Priekšējie kultivatori ir tie, kas darbojas ar priekšējo kultivatora darba daļu. Tie lieliski piemēroti atzarošanai, zemes sagatavošanai, stādīšanai un mēslošanai maziem un vidējiem augsnes apstrādes laukumiem.

Aizmugurējie kultivatori darbojas ar aizmugurējo kultivatoru darba daļu, un tiek darbināti ar spēku. Ar aizmugurējiem kultivatoriem var labi kultivēt, noņemt no augsnes nevēlamo zāli, kompostu un citur kultivatoram paredzētos darbus, kas piemēroti lielām augsnes apstrādes platībām.

Izvēlies labāko kultivatoru dārza un meža tehnikas centrā SILS!

Kultivators, foto - SILS

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Похожие новости

Загружаем...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas