Matu kopšana rudenī. Foto: Freepik
Matiem nepatīk rudens un ziema. Galvenie iemesli ir liela temperatūru svārstība, sauss gaiss telpās un augsts mitrums ārā, raksta LA.LV
Nepiemērota galvassega vēl vairāk sagādā problēmas, jo mati elektrizējas, un tas gan neizskatās labi, gan ir ļoti kaitinoši. Tāpat telpu sausajā gaisā mati zaudē mitrumu, lūst, šķeļas. Katrreiz, novelkot cepuri, tiek aizskarta jau tā nepieglaustā kutikula, un, berzējoties citam gar citu, mati elektrizējas.
Nepakļāvīgo matu problēma ir novēršama vai vismaz mazināma, ja ikdienā ievēro pareizu kopšanas tehniku un, ejot ārā, izvēlas piemērotu galvassegu.
Pēc visiem priekšrakstiem
Lai nepaklausīgie mati būtu vieglāk valdāmi, speciālisti iesaka galvu ne vien nesaldēt, bet arī nepārkarsēt, tāpēc vēlams izvairīties no vilnas cepures un šalles, jo izstrādājumi no šā materiāla gan ir dabiski un silti, taču galvas ādai rada nevēlamo siltumnīcas efektu.
Ikdienas kopšanā svarīga matu mazgāšana, izmantojot remdenu ūdeni, matu stāvoklim un tipam piemērotu šampūnu un kondicionieri. Ja matiem ir tendence elektrizēties, nederēs apjomu palielinošie līdzekļi, jo tie matus padara vēl sausākus. Žāvēšanai piemērotāka zema temperatūra ar vēsāku gaisa plūsmu.
Matu kosmētikas klāstā ir arī līdzekļi ar antistatisku efektu. Svarīgi arī izvēlēties piemērotus matu ķemmēšanas instrumentus. Piemērotākas ir platas matu sukas ar noapaļotiem koka sariem, jo ir saudzīgākas un neizraisa matu elektrizēšanos.
Bieži izmantots triks matu savaldīšanai ir matu lakas izsmidzināšana uz ķemmes tieši pirms tās izmantošanas. Tomēr ar matu laku nevajag pārcensties – saķepuši tie neizskatīsies labāk par elektrizētiem. Savukārt cepurē var iesmidzināt līdzekli, ko parasti izmanto drēbju antistatiskajai apstrādei.
Nevajag aizmirst, ka saule, vējš un aukstums kaitē matu struktūrai un izskatam ne mazāk kā fēna karstais gaiss. Tāpēc, gatavojoties ziemai, jau laikus jāatrod cepure vai vismaz jaka ar kapuci – būs par vienu problēmu mazāk.Matu kopšana rudenī. Foto: Freepik