18. novembris aizvadīts, valsts karogi pie vairuma ēku jau noņemti, lai atkal plīvotu nākamajos svētkos vai atceres dienās. Lai no cik izturīga auduma karogs ir šūdināts, agrāk vai vēlāk nāksies to nomainīt. Bet ko darīt ar lietošanai vairs nederīgu Latvijas karogu?
Ja visiem redzamā veidā lietošanai nederīgo valsts karogu publiski dedzināsim, saplēsīsim vai izmetīsim atkritumu kaudzē, var iedzīvoties pamatīgās nepatikšanās.
Par necieņas izrādīšanu valsts simbolam var piemērot līdz pat 700 eiro lielu administratīvo naudas sodu. Savukārt par valsts simbolu zaimošanu Krimināllikumā paredzēta pat brīvības atņemšana uz laiku līdz trim gadiem. Lai netiktu pie soda un izrādītu cieņu valsts simbolam, viens no variantiem esot karoga materiālu ieaust jaunā audumā.
Likumā teikts, ka lietošanai nederīgu Latvijas valsts karogu jāiznīcina diskrētā veidā, un karoga izmešana atkritumos vai sadedzināšana uzskatāma par noziegumu.
Arī Rīgā, AB dambī, pār Daugavu plīvojošais lielais Latvijas karogs laika apstākļu dēļ nolietojas un atkarībā no nolietojuma pakāpes regulāri tiek mainīts, vidēji sešas reizes gadā, bet nolietotais – tiek sadalīts pa krāsu lentēm un utilizēts.
Foto: "360 Ziņneši"