Вы используете старую версию браузера, некоторые интерфейсы могут работать. Мы рекомендуем вам обновить ваш браузер!

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Latgalē policijai izdodas atgūt no pensionāres izkrāptus 2200 eiro

Policija. Foto: Zane Bitere / LETA

Policija. Foto: Zane Bitere / LETA

Aizvadītajā nedēļā policijai Latgalē izdevās atgūt no kādas pensionāres izkrāptos 2200 eiro, aģentūru LETA informēja Valsts policijā (VP).

Pirms nedēļas, 19.novembrī, VP amatpersonas saņēma informāciju, ka Krāslavas novadā notikušas krāpnieciskas darbības pret 1953.gadā dzimušu sievieti. Zināms, ka, iegūstos sievietes uzticēšanos, 1993.gadā dzimis Ukrainas pilsonis, pa telefonu iegūstot nepieciešamos datus un vēlāk ieradoties pie cietušās un paņemot viņas banka karti, izkrāpa 2200 eiro.

Dažas dienas vēlāk, 21.novembrī, Daugavpils pašvaldības policija sniedza VP informāciju, ka pilsētas teritorijā ir manīta automašīna "Audi A6", ar kuru pārvietojās krāpnieks. VP Dienvidlatgales iecirkņa amatpersonas ātri reaģēja uz saņemto informāciju un aizturēja vīrieti, kurš brauca uz Rīgas pusi Daugavpilī, Birķeneļu ielā.

Aizturēšanas brīdī likumsargi krāpnieka automašīnas salonā atrada 8930 eiro. Policija vēl skaidro naudas izcelsmi.

Vīrieti likumsargi aizturēja un ievietoja īslaicīgās aizturēšanas vietā, bet 23.novembrī viņam piemēroja drošības līdzekli apcietinājumu. Turpinās izmeklēšanas darbs.

Saistībā ar šo notikumu sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 193.panta otrās daļas, proti, par sveša finanšu instrumenta vai maksāšanas līdzekļa nolaupīšanu, iznīcināšanu, bojāšanu vai nelikumīgu izmantošanu, vai par nolaupīta maksāšanas līdzekļa iegūšanu, glabāšanu, pārvietošanu vai izplatīšanu. Par šādu noziedzīga nodarījuma izdarīšanu likumā paredzēts sods ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas. Tāpat kriminālprocess sākts pēc Krimināllikuma 177.panta otrās daļas, proti, par krāpšanu, ja tā izdarīta ievērojamā apmērā vai ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās. Par šo pārkāpumu pienākas sods ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

VP atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Tāpat likumsargi aicina kritiski izvērtēt ikvienu kā telefoniski, tā rakstiski saņemto informāciju, īpaši, ja tā ir saistīta ar finanšu jautājumiem.

"Vislabāk šāda veida saziņu uzreiz pārtraukt, nekādā gadījumā nevērt vaļā pielikumus. Aicinām būt atbildīgiem un par šāda veida krāpšanas riskiem informēt arī savus gados vecākos tuviniekus, kaimiņus un draugus," aicina policijā.

Policija. Foto: Zane Bitere / LETA

Policija. Foto: Zane Bitere / LETA

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Похожие новости

Загружаем...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas