Вы используете старую версию браузера, некоторые интерфейсы могут работать. Мы рекомендуем вам обновить ваш браузер!

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Liepājā stājas spēkā prasība obligātai bioloģisko atkritumu šķirošanas konteineru izvietošanai

Foto: Zane Bitere / LETA

Foto: Zane Bitere / LETA

Liepājā šodien stājas spēkā prasība obligātai bioloģisko atkritumu šķirošanas konteineru izvietošanai, aģentūru LETA informēja pašvaldībā.

SIA "Liepājas RAS" valdes loceklis Normunds Niedols apstiprināja, ka uzņēmums ir gatavs Liepājas iedzīvotājus nodrošināt ar bioloģisko atkritumu šķirošanas konteineriem.

Viņš pastāstīja, ka diezgan daudzu māju iedzīvotāji jau ir pieprasījuši konteinerus bioloģisko atkritumu šķirošanai un jau saņēmuši tos.

"Ar katru dienu palielinās pieteikumu skaits un mēs esam gatavi šomēnes iedzīvotājus ar konteineriem nodrošināt," solīja Niedols.

Grozījumi Liepājas pašvaldības atkritumu apsaimniekošanas saistošajos noteikumos izdarīti, lai veicinātu sadzīves atkritumu dalītu vākšanu, tādejādi samazinot atkritumu poligonā noglabājamo atkritumu apjomu.

Līdz šim Liepājas pašvaldībā vieglā iepakojuma un bioloģisko atkritumu konteineru uzstādīšana ir brīvprātīga, tādējādi dalīti savāktais atkritumu apjoms, īpaši bioloģisko atkritumu, ir neliels. Saistošo noteikumu mērķis ir palielināt dalīti vākto atkritumu apjomu, tāpēc tie paredz papildu prasības attiecībā uz atkritumu šķirošanu.

Saistošo noteikumu grozījumi paredz, ka visiem atkritumu radītājiem, kas darbojas kādā no pārtikas piegādes ķēdes posmiem, ir pienākums dalīti vākt bioloģiskos atkritumus. Savukārt daudzdzīvokļu dzīvojamo māju apsaimniekotājiem būs pienākums nodrošināt bioloģisko atkritumu šķirošanu pie mājām, kurās ir vairāk nekā desmit dzīvokļi vai kurās atrodas atkritumu radītāji, kas darbojas kādā no pārtikas piegādes ķēdes posmiem, ja tie to pieprasa.

Ņemot vērā, ka privātmājās pastāv bioloģisko atkritumu kompostēšanas iespēja, kas nav pieejama daudzdzīvokļu māju iedzīvotājiem, daudzdzīvokļu dzīvojamām mājām ar desmit un mazāk dzīvokļiem un privātmājām bioloģisko atkritumu savākšanas konteineru uzstādīšana joprojām būs brīvprātīga.

Lai veicinātu vieglā iepakojuma un stikla atkritumu šķirošanas apjoma pieaugumu, tiek noteikta prasība, ka konteineri vieglajam iepakojumam jāizvieto pie daudzdzīvokļu mājām, kurās ir vairāk nekā pieci dzīvokļi, savukārt konteineri stiklam - daudzdzīvokļu mājās, kurās ir vairāk nekā desmit dzīvokļi.

Noteikta arī prasība, ka atkritumu dalītās savākšanas punkti vismaz vieglā iepakojuma un stikla atkritumu dalītai savākšanai jāizveido tirdzniecības vietās ar platību virs 500 kvadrātmetriem (m2) un tirdzniecības vietai piegulošās autostāvvietās, sākot no vismaz desmit vietām, izņemot ielu malu stāvvietas, automazgātavās, kā arī degvielas uzpildes stacijās, kurās uz vietas ir operatori, jānodrošina vismaz vieglā iepakojuma atkritumu dalīta vākšana.

Saistošie noteikumi ir papildināti ar jaunām normām, kas nosaka kārtību, kādā atļauta bioloģisko dārzu un parku atkritumu kompostēšana daudzdzīvokļu dzīvojamo māju pagalmos. Lai nodrošinātu, ka komposta kastes konstrukcija ir tāda, lai komposts nevarētu izbirt tai cauri, lai kastes sienas nedeformētos un lai vizuāli aizsegtu kompostu, saistošajos noteikumos iestrādāta prasība izmantot rūpnieciski ražotas komposta kastes.

Lai nodrošinātu atkritumu apsaimniekošanu atbilstoši faktiskajam radīto atkritumu apjomam, saistošie noteikumi papildināti ar nosacījumu, ja tiek konstatēts, ka savstarpēji noslēgtā klienta atkritumu apsaimniekošanas līgumā nolīgtais atkritumu konteineru iztukšošanas reižu skaits noteiktajā laika periodā neatbilst faktiski radītajam atkritumu daudzumam, atkritumu apsaimniekotājam un atkritumu radītājam ir pienākums vienoties par faktiskajai situācijai atbilstošu atkritumu savākšanu.

Foto: Zane Bitere / LETA

Foto: Zane Bitere / LETA

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Похожие новости

Загружаем...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas