Вы используете старую версию браузера, некоторые интерфейсы могут работать. Мы рекомендуем вам обновить ваш браузер!

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Lietuvas premjera kandidāts Palucks sola atjaunot pilnas diplomātiskās attiecības ar Ķīnu

Gintauts Palucks. Foto: REUTERS/Ints Kalnins

Gintauts Palucks. Foto: REUTERS/Ints Kalnins

Lietuvas parlamenta vēlēšanās uzvarējušās Sociāldemokrātu partijas izvirzītais premjerministra amata kandidāts Gintauts Palucks sola, ka viņa valdība atjaunos pilnas diplomātiskās attiecības ar Ķīnu, taču apgalvo, ka pārmērīgi piekāpties komunistu pārvaldītajai lielvalstij negrasās.

"Normālas attiecības noteikti ir tas, uz ko tiekties ," intervijā aģentūrai BNS sacīja Palucks, paskaidrojot, ka arī Eiropas Savienība (ES) cenšas uzturēt diplomātiskās attiecības ar Pekinu, "neskatoties uz to, ka attiecības ar Ķīnu nav īpaši rožainas, ir strīdi par ekonomiku, par tarifiem, par protekcionisma pasākumiem".

"Mēs nevaram izkrist no šī konteksta un saukt to par vadību," viņš piebilda.

Uz jautājumu, vai Lietuva centīsies panākt sava vēstnieka atgriešanos Pekinā un Ķīnas vēstnieka atgriešanās Viļņā, Palucks atbildēja ar pārliecinošu "pilnīgi jā".

Vienlaikus Lietuvas premjerministra amata kandidāts uzsvēra, ka attiecību normalizēšana notiks "nepazemojoties, nekrītot ceļos un neko nelūdzot".

"Mēs esam suverēna valsts, mēs neesam atkarīgi no Ķīnas, un neviens nemēģina tādu atkarību izveidot, taču diplomātiskās attiecības ir vērtīgas. Un tās patiešām ir vajadzīgas," sacīja sociāldemokrātu priekšsēdētājas vietnieks.

Lietuva pieļāva "smagu diplomātisku kļūdu", atļaujot Taivānai atvērt pārstāvniecību Viļņā ar Taivānas nosaukumu, viņš sacīja. Palucks gan atturējās pateikt, vai viņš piekristu lūgt Taibejai mainīt nosaukumu, ja Ķīna to prasītu.

"Nespekulēsim, mēs nezinām, ko ķīnieši prasīs. Mēs nezinām reālo situāciju," sacīja Palucks.

2021. gadā Ķīna pazemināja diplomātiskās pārstāvniecības līmeni Lietuvā un noteica tirdzniecības ierobežojumus Lietuvai, reaģējot uz Viļņas lēmumu atvērt Taivānas pārstāvniecību ar salas nosaukumu, nevis Taibejas nosaukumu, kā tas ierasts daudzviet pasaulē. Pekinas vērtējumā Lietuva tā pauž atbalstu Taivānai kā neatkarīgai valstij un noraida tā dēvēto vienas Ķīnas politiku,

Ķīna cenšas starptautiski izolēt Taivānu, kuru uzskata par savu teritoriju.

Pekina arī noteica Lietuvai tirdzniecības ierobežojumus. Pušu strīdu izskata arī Pasaules Tirdzniecības organizācija.

Gintauts Palucks. Foto: REUTERS/Ints Kalnins

Gintauts Palucks. Foto: REUTERS/Ints Kalnins

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Похожие новости

Загружаем...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas