Вы используете старую версию браузера, некоторые интерфейсы могут работать. Мы рекомендуем вам обновить ваш браузер!

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Padomi apģērba kopšanā

Apģērbs, foto Pixabay

Apģērbs, foto Pixabay

Jau sen apģērbs nav tikai ķermeņa piesegšanas un sildīšanas līdzeklis - tas rāda, kas mēs esam, ar ko nodarbojamies, pie kādas noteiktas sociālās grupas piederam. Lūk, ieteikumi, ko ņemt vērā, iegādājoties apģērbu, lai tas labāk kalpotu un neradītu vilšanos, apģērbju kopjot.

Izvērtē plānoto pirkumu

Izvēloties apģērbu, vajadzētu ņemt vērā ne tikai aktuālākās modes tendences, bet izvērtēt - kur, cik bieži tas tiks valkāts, kāda kopšana nepieciešama tieši šim apģērbam.

Apģērbs, kas izgatavots no dabīgiem materiāliem, it īpaši no delikātajiem: lina, rāmija, zīda, viskozes, vilnas, kašmira, ir vispatīkamākais un labākais valkāšanas procesā, bet viskaprīzākais tīrīšanā, kā arī salīdzinoši dārgāks nekā sintētiskie materiāli.

Der zināt - apģērbu, kuru valkājam vistuvāk pie miesas, vajadzētu izvēlēties tādu, kuru drīkst ne tikai ķīmiski tīrīt, bet arī mazgāt - tas ilgtermiņā būs „vislabāk” gan ādai, gan arī tīrīšanai, jo ķīmiskajā tīrīšanas procesā sviedrus ir grūtāk iztīrīt. Tāpēc, iegādājoties apģērbu, vajadzētu padomāt - cik bieži tas tiks tīrīts. Piemēram, ja vilnas mēteli drīkst tīrīt tikai ķīmiski, tad tas ir OK, jo tas tiks tīrīts dažas reizes sezonā, bet, runājot par blūzi vai kreklu, ir jāpadomā - vai tas būs paredzēts tikai īpašiem gadījumiem vai ikdienai.

Ko darīt, ja rodas traipi?

Valkāšanas procesā negadījums - apģērbs apliets ar kafiju vai vīnu, uzmesta mērce vai kūka - ko darīt?

Pirmkārt, pēc iespējas mazāk aiztikt, lieko nopurināt, ja ir daudz liekā mituma, nosusināt ar baltu papīru. Uzmanīgi ar krāsainajām salvetēm - tās var sakrāsot gaišus audumus.

Ja traipus neizdodas izskalot ar ūdeni, apģērbu jānes uz ķīmisko tīrītavu tajā pašā vai nākamajā dienā. Ja uzreiz pēc traipu iegūšanas saproti, ka saviem spēkiem netiksi galā, neberz un neskalo to – tādējādi vari iekrāsot dziļākās auduma šķiedras, un pastāv iespēja, ka pat ķīmiskā tīrītavā nespēs traipu atmazgāt! Labāk atnest uz tīrīšanu traipus vēlāk, bet neaiztiktus, jo tad lielāka iespēja tos iztīrīt.

Ķīmiskajā tīrītavā ir speciāli attraipošanas līdzekļi, dažādām traipu grupām - vīnam, taukiem, olbaltumvielām utt., kas vislabāk darbojas tieši uz neapstrādāta traipa, neļaujot tam „ieiet dziļāk un nostiprināties” auduma šķiedrā.

Ieteikumi

  • apģērbu pēc sezonas nepieciešams iztīrīt uzreiz - piemēram, mēteli, dūnu jaku, slēpošanas tērpu būtu vēlams iztīrīt uzreiz sezonas beigās, nevis atstāt skapī visu vasaru - tad tīrīšanas rezultāts būs daudz labāks, nekā tad, ja savalkātais apģērbs būs nostāvējis pāris mēnešu skapī;
  • iztīrītais apģērbs pēc atnešanas no tīrītavas ir jāizņem no iepakojuma plēves, jo plēve, paredzēta tikai un vienīgi apģērba transportēšanai, nevis ilgākai apģērba uzglabāšanai. Zināšanai - zem plēves apģērbs neelpo, ilgstoši stāvot plēves iepakojumā tas var sadzeltēt un sapelēt.

Lasi arī:

Apģērbs, foto Pixabay

Apģērbs, foto Pixabay

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Похожие новости

Загружаем...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas