Вы используете старую версию браузера, некоторые интерфейсы могут работать. Мы рекомендуем вам обновить ваш браузер!

Saturs turpināsies pēc reklāmas

"Runā tagad!" Jeb kā spāņu skolnieks lika nokaunēties futbola veterānam

Lamīns Jamals un Adriens Rabio. Foto: JAVIER SORIANO / AFP / Scanpix

Jau vēstīts, ka Spānijas futbola izlase vēlā otrdienas vakarā kā pirmā iekļuva Eiropas čempionāta finālā, ar rezultātu 2:1 uzvarot Franciju.

Spāņi šajā mačā pirmie nonāca iedzinējos, jo Francijas rindās 9. minūtē rezultātu pēc skaistas Kiliana Mbapē piespēles atklāja Randals Kolo-Muani. Tomēr 21. minūtē ar vēl elegantāku sitienu neizšķirtu panāca 16 gadus vecais Lamīns Jamals.

Četras minūtes vēlāk Dani Olmo guva otros vārtus spāņiem, kas izrādījās pēdējie spēlē un kuri ļāva nodrošināt uzvaru.

Jamals ir aprunātākais spēlētājs šajā Eiropas čempionātā, jo viņš ir viens no Spānijas līderiem vien 16 gadu vecumā, kas ir ļoti unikāls gadījums. 13. jūlijā jeb dienu pirms fināla viņam paliks 17.

Pirms pusfināla par Jamalu bravūrīgi izteicās Francijas centra pussargs Adriens Rabio. "Protams, ka viņam tikt galā ar pusfināla spiedienu lielā turnīrā būs grūti. Lai sasniegtu finālu, viņam būs jāizdara kaut kas vairāk nekā līdz šim."

Jamals šajā mačā apklusināja kritiķus un guva fantastiskus vārtus no aptuveni 25 metriem. Pēc matemātiskajiem "expected goals" aprēķiniem bija tikai 2% iespējamība, ka bumba varētu atrast ceļu vārtos. Turklāt viņa sitienu mēģināja bloķēt tieši 29 gadus vecais Rabio.

Atzīmējot vārtu guvumu, Jamals pieskrēja pie vienas no kamerām un kliedza: "Runā tagad!", nosūtot "sveicienus" Rabio.

Spānija 14. jūlijā finālā spēlēs pret Anglijas un Nīderlandes dueļa uzvarētāju.