
Foto: "Pexels"
Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Mediju politikas apakškomisijas sēdē trešdien, 26.februārī, paredzēts runāt par mākslīgo intelektu mediju vidē, liecina apakškomisijas sēdes darba kārtība.
Uz apakškomisijas sēdi piedalīties aicināti Kultūras ministrijas, Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes, Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes, Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja, mediju nozares profesionāļi un nevalstisko organizāciju pārstāvji.
Paredzēts, ka apakškomisijas sēde sāksies plkst.15.30.
Parlamentā pašlaik tiek strādāts pie Mākslīgā intelekta centra likumprojekta.
Likumprojekta mērķis ir veicināt "uzticama un droša mākslīgā intelekta pielietošanu sabiedrības labā produktivitātes un konkurētspējas celšanai".
Mākslīgā intelekta centra darbības fokusā būs sekmēt praktisku mākslīgā intelekta pielietošanu un nacionālo spēju izveidi ar mākslīgo intelektu saistītu risku vadību un prevenciju. Centrs pārvaldīs mākslīgā intelekta radītos riskus demokrātijas integritātei, privātumam un cilvēku tiesībām.
Mākslīgā intelekta centrs tiks veidots kā nodibinājums, sadarbojoties universitātēm, uzņēmumiem un valsts pārvaldei. Proti, valsts būs viens no dibinātājiem, un centra darbinieki nebūs valsts amatpersonas. Nodibinājumā sadarbosies trīs puses - valsti pārstāvēs VARAM, zinātni pārstāvēs Latvijas Universitāšu asociācija, savukārt industriju - Latvijas Informāciju un komunikāciju tehnoloģiju asociācija (LIKTA), iepriekš atbildīgajā komisijā skaidroja ministre Inga Bērziņa (JV).
Plānots, ka Mākslīgā intelekta centra struktūru veidos padome, centra direktors, kas veiks biedrību un nodibinājumu likumā noteiktās valdes funkcijas, un sekretariāts.
Likumprojekts paredz, ka centra padomē būs ne vairāk kā deviņi locekļi, kas atalgojumu nesaņems. Centra direktoru amatā apstiprinās padome.

Foto: "Pexels"