Вы используете старую версию браузера, некоторые интерфейсы могут работать. Мы рекомендуем вам обновить ваш браузер!

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Seska pārsvars pār ceturtajā pozīcijā esošo Tenaku sarūk

Latvijas pilots Mārtiņš Sesks un stūrmanis Renārs Francis Foto: LETA

Latvijas pilots Mārtiņš Sesks un stūrmanis Renārs Francis svētdien pasaules rallija čempionāta (WRC) astotā posma - Latvijas rallija - 18.ātrumposmā ierindojās sestajā pozīcijā un Latvijas ekipāžas pārsvars pār ceturtās vietas īpašnieku igauni Otu Tenaku saruka par nepilnām sešām sekundēm.

18.ātrumposmā ātrākais bija Tenaks ("Hyundai Shell Mobis"), kurš finišēja septiņās minūtēs un deviņās sekundēs, apsteidzot francūzi Sebastjanu Ožjē ("Toyota GR Yaris") par 1,2 sekundēm. Labāko trijnieku noslēdza Somijas pilots Kalle Rovanpere ("Toyota GR Yaris"), piekāpjoties igaunim divas sekundes.

Seska ekipāža ("Ford Puma") zaudēja savam tiešajam konkurentam 5,9 sekundes.

Kopvērtējumā pirms noslēdzošajiem diviem posmiem pirmo vietu droši saglabā Rovanpere, kurš iekrājis 40,3 sekunžu pārsvaru pār Ožjē, bet Sesks ar 54 sekunžu deficītu atrodas trešajā pozīcijā.

Latvijas ekipāža atpaliek no otrās vietas par 13,7 sekundēm un apsteidz ceturtajā pozīcijā esošo Tenaku par 12,7 sekundēm.

Noslēdzošajā sacensību dienā atlikuši vēl divi ātrumposmi. Vēsturē pirmo WRC Latvijas ralliju tiešraidē translē kanāls "Go3 Sport 1".

Ekipāžām Latvijā ir jāveic 20 ātrumposmi 300,13 kilometru garumā, bet kopā ar pārbraucieniem tie būs vairāk nekā 1000 kilometri.

Jūnija beigās Seska ekipāža debitēja WRC, Polijas rallijā izcīnot piekto vietu.

Vēsturē pirmais WRC posms Latvijā aptver teritoriju no Liepājas līdz Rīgai, ātrumposmiem norisinoties arī Tukuma novadā, Talsos un Talsu novadā, Kuldīgas novadā un Dienvidkurzemes novadā.

Sezonas turpinājumā notiks posmi Somijā, Grieķijā, Čīlē, Vācijā un Japānā.

Pērn par divkārtēju pasaules čempionu kļuva Somijas autosportists Kalle Rovanpere, kurš titulu nodrošināja vienu posmu pirms sezonas beigām. Rovanpere, kurš karjeras pirmsākumos izcīnīja divus Latvijas čempiona titulus rallijā, šogad nestartē visos WRC posmos.