Вы используете старую версию браузера, некоторые интерфейсы могут работать. Мы рекомендуем вам обновить ваш браузер!

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Sieviete atklāj vienkāršu "recepti", kā aizbiedēt kailgliemežus

Ar cimdiem, burkām un iesmu talsiniece Viktorija dodas cīņā ar kailgliemežiem

Spānijas kailgliemeži ir kļuvuši par īstu murgu cilvēkiem, kuri savos dārzos audzē dažādus labumus. Šie gļotainie radījumi spēj nodarīt ievērojamu kaitējumu dažādiem augiem, barojoties ar lapām, ziediem un augļiem.

Viņi ir īpaši aktīvi naktīs un mitrā laikā, padarot tos grūti pamanāmus un apkarot. Kailgliemežu radītās problēmas neaprobežojas tikai ar estētisko kaitējumu. Tie var apgrauzt stādus un novājināt augus, padarot tos neaizsargātākus pret slimībām un kaitēkļiem. Nopietnos gadījumos kailgliemeži var pat pilnībā iznīcināt ražu.

Kāda sieviete Lielbritānijā dalījusies ar vienkāršu "recepti", kā efektīvi cīnīties ar kailgliemežiem, raksta "Mirror". Proti, viņa atklājusi, ka ūdens un ķiploku novārījums, kas pēc tam tiek izsmidzināts uz augiem, ir efektīvs veids, kā aizbaidīt kaitēkļus.

"Izsmidzināju ķiploku šķīdumu viņu priekšā, un kailgliemeži uzreiz novērsās," atklāja viņa. "Nolēmu pamēģināt vēl nedaudz, lai redzētu, kas notiks. Tāpēc izsmidzināju lielākā platībā, un viņi atkal novērsās un izvairījās no zonas, kas bija apsmidzināta ar ķiploku aerosolu."

Par ķiploku "kokteili" runāts arī blogā "The Gardenistas". "Alicīns ir sastāvdaļa ķiplokos, kas ir pierādīta kā efektīva, lai aizbiedētu kailgliemežus. Tas izdalās, kad ķiploks tiek griezts. Gliemežus piesaista alicīna smarža, bet atbaida garša. Saskaroties ar šo vielu, tiek kairināta viņu ādu un gļotādas, liekot tiem atkāpties. Pietiekami lielā koncentrācijā alicīns var pat nogalināt kailgliemežus."

Kāpēc kailgliemežu apkarošana ir tik svarīga? Papildus tiešajiem zaudējumiem, ko tie nodara augiem, kailgliemeži var veicināt arī slimību izplatīšanos. Tie barojas ar inficētiem augiem un izplata slimības uz citiem augiem. Tāpēc ir svarīgi rīkoties, lai ierobežotu kailgliemežu populāciju dārzā.

Kailgliemezis. Foto: "Unsplash"

Kailgliemezis. Foto: "Unsplash"

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Похожие новости

Загружаем...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas