Вы используете старую версию браузера, некоторые интерфейсы могут работать. Мы рекомендуем вам обновить ваш браузер!

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Siguldas novadā digitalizētas visas karavīru kapsētas

Ilustratīvs attēls. Foto: Elvis Dāgs Vīgants/LETA

Ilustratīvs attēls. Foto: Elvis Dāgs Vīgants/LETA

Siguldas novadā digitalizētas visas karavīru kapsētas, aģentūru LETA informēja pašvaldībā.

Siguldas novada karavīru kapsētu digitalizācijas projektā, kura laikā sadarbībā ar kapsētu informācijas digitalizācijas un datu pārvaldības sistēmas "Cemety" izstrādātājiem, sistēmā ievadīti dati par visām 18 Siguldas novada karavīru kapsētām un tajās apbedītajiem. Siguldas novads ir pirmais novads Latvijā, kurā ir digitalizētas visas karavīru kapsētas.

Sistēmā "Cemety" pieejama informācija par dažādu tautību apbedījumu vietām - latviešiem (leģionāriem), vāciešiem, krieviem, kā arī I un II Pasaules kara kapsētās apbedītajiem - par 3126 apbedītajiem. Datu bāzē iespējams apskatīt precīzu kapsētas atrašanās vietu, kapsētas fotogrāfijas, informāciju par apbedīto skaitu, kā arī datus par apbedītajiem.

Siguldas novadā digitalizēti Allažu (Stīveru) 1917.gada karavīru kapi, Allažu (Stīveru) Sarkanās armijas karavīru kapi, Inčukalna Sarkanās armijas karavīru kapi, Jūdažu 1917.gada karavīru kapi, Jūdažu vācu karavīru kapi "Judasch" (I pasaules kara) un Krimuldas Sarkanās armijas karavīru kapi.

Tāpat digitalizēti Latviešu leģionāru karavīru kapi pie Roznēnu ozola Morē, Lēdurgas 1919.gada karavīru kapi, Lēdurgas Sarkanās armijas karavīru kapi, Mālpils Sarkanās armijas karavīru kapi, Mālpils Vācu karavīru kapi (II Pasaules kara), kā arī Mores Sarkanās armijas karavīru kapi.

Vienlaikus digitalizēti arī Nurmižu Sarkanās armijas karavīru kapi, Siguldas 1917.-1919.gada karavīru kapi, Siguldas Sarkanās armijas karavīru kapi, Siguldas vācu karavīru kapi "Kronenberg" (I pasaules kara), Turaidas Sarkanās armijas karavīru kapi un Vācu karavīru kapi "Sillerschmiede" (I pasaules kara).

Informācijas digitalizēšana palīdzēs veicināt vēstures liecību saglabāšanu, neskatoties uz kritušo piederību vai tautību, tādā veidā izrādot cieņu kritušajiem, kas ir veidojuši arī Latvijas valsts vēsturi, uzsver pašvaldībā.

Pašvaldība sadarbību ar "Cemety" sāka 2018.gadā, kad sākās darbs pie novada kapsētu digitalizācijas. 2022.gadā noslēdzās visu 13 novada kapsētu digitalizācija, pēc kā radās ideja digitalizēt arī karavīru kapsētas.

Informācija par visām kapsētām Siguldas novadā pieejama tīmekļa vietnē "www.cemety.lv".

Ilustratīvs attēls. Foto: Elvis Dāgs Vīgants/LETA

Ilustratīvs attēls. Foto: Elvis Dāgs Vīgants/LETA

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Похожие новости

Загружаем...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas