Вы используете старую версию браузера, некоторые интерфейсы могут работать. Мы рекомендуем вам обновить ваш браузер!

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Slidens bruģis? Uzzini, kā atbrīvot pagalmu no ledus!

Pagalma tīrīšana, Photo by Filip Mroz on Unsplash

Pagalma tīrīšana, Photo by Filip Mroz on Unsplash

Ja vasarā bruģis nodrošina ideālu pagalmu, tad ziemā tas var kļūt par īstu slidotavu, īpaši, ja bruģis nav pareizi nolīmeņots un ūdens no tā pienācīgi nenotek. Ja esi konstatējis, ka uz bruģa ir vietas, kurās ūdens krājas un netek projām, visticamāk, tev vajadzēs to restaurēt, tiklīdz iespējams, piesaistot prasmīgus bruģētājus, kas visu nolīmeņos un pasargās tavu pagalmu no liekas mitruma uzkrāšanās nākamajās sezonās. Taču arī kvalitatīvi ieklāts bruģis ziemas sezonā ir ļoti slidens. Ko darīt, lai pasargātu sevi no liekiem kritieniem un traumām, kā arī justos droši savā pagalmā?

Vienmēr notīri sniegu!

Ja tavu pagalmu klāj bruģis, rūpējies, lai tas vienmēr ir tīrs. Ja sniegs uzsnieg, centies pēc iespējas ātrāk to notīrīt, pirms tas ir “piestaigāts”un pielipis pie bruģa – pretējā gadījumā tīrīšana kļūs krietni sarežģītāka. Ja Tev nav daudz laika, no rīta centies noslaucīt vismaz augšējo slāni, lai dienas laikā saule varētu atkausēt tālāk apakšējo ledus kārtiņu. Neslinko. Atceries, ka jebkura līdzekļa kaisīšana būs bezjēdzīga, ja virskārta būs ar sniegu un nebūs notīrīta.

Sāls, pelni un smiltis – kaisīšanai

Lai mazinātu slīdēšanu, pagalmu vari kaisīt ar smiltīm, pelniem vai sāli. Katram no šiem veidiem ir savi plusi un mīnusi. Pelni lieliski mazinās slīdamību, bet jārēķinās, ka mājās atnāksi ar “pelēkām pēdām”, kas visticamāk ienesīsies arī iekštelpās, tāpat kā smiltis. Tomēr tas ir krietni drošāk un ir vērts lieku reizi labāk izslaucīt māju nekā krist un gūt traumas.

Sāls, savukārt, palīdzēs atkausēt ledu, taču tas var bojāt apavus. Noderēs jebkāda veida sāls – ir pieejami speciāli maisījumi ceļu kaisīšanai, bet tikpat labi var derēt arī parastais galda sāls. Noteikti nevajadzētu jaukt sāli ar ūdeni – lai gan sālsūdens sasalšanas temperatūra ir zemāka nekā parasta ūdens sasalšanas temperatūra, taču pie noteiktiem grādiem tas tomēr var sasalt un veidoties plāna melnā ledus kārtiņa pagalmā, kas var būt divtik slidena un bīstama. Tāpat esi uzmanīgs, ja kaisi sāli puķudobju tuvumā – tas var kaitēt augiem.

Pēc tam, kad sāls savu darbu paveicis – tas notiks aptuveni pusstundas laikā - noteikti notīri pagalmu.

Alkohols ledus noņemšanai

Jā, izklausās mazliet traki un izšķērdīgi, tomēr alkohols var palīdzēt tikt galā ar ledu. Iepildi degvīnu aerosola izsmidzināmā pudelē un nedaudz atšķaidi ar ūdeni (ne vairāk kā 50:50) un apsmidzini virsmu, ko vēlies paglābt no ledus. Pēc tam, protams, virsma ir jānotīra.

Izmanto speciālu ledus lāpstiņu

Būvmateriālu veikalos un saimniecības preču veikalos ir pieejamas īpašas, plakanas ledus lāpstiņas, kas viegli palīdzēs atdalīt ledu no bruģa. Tikai atceries – nekādā gadījumā necenties bruģi dauzīt! Tu taču nevēlies, lai tas saplaisā un lai tajā parādās robi! Ja tomēr ir par vēlu un robi jau izdaudzīti vai arī esi konstatējis, ka bruģis tomēr nav līmenī - sazinies jau laikus ar meistariem, kas var palīdzēt ar bruģēšanas darbiem un ieplāno tam laiku, tiklīdz tas iespējams.

Izlasi arī:


Pagalma tīrīšana, Photo by Filip Mroz on Unsplash

Pagalma tīrīšana, Photo by Filip Mroz on Unsplash

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Похожие новости

Загружаем...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas