Вы используете старую версию браузера, некоторые интерфейсы могут работать. Мы рекомендуем вам обновить ваш браузер!

Saturs turpināsies pēc reklāmas

"Sotheby's" izsola pasaulē pirmās cilvēkveidīgās robotu mākslinieces Ai-Da gleznu

Ai-Da. Foto: Ben STANSALL / AFP / Scanpix

Ai-Da. Foto: Ben STANSALL / AFP / Scanpix

Ai-Da, kas zināma kā pasaulē pirmā reālistiskā robotu māksliniece, atkal ieies vēsturē. Viņas radītā glezna, kurā attēlots mākslīgā intelekta teorijas pamatlicējs Alans Tjūrings, modernās datorzinātnes tēvs, izlikta pārdošanai izsoļu namā "Sotheby's" kā pirmais cilvēkveidīgā robota radītais mākslas darbs. Tā vērtība varētu sasniegt 172 500 eiro.

"Esmu patiesi gandarīta par savu mākslas darbu “Sotheby’s” izsolē un ceru, ka tas iedvesmos apkārtējos diskutēt par jaunajām tehnoloģijām," tiešsaistes videozvanā sarunā ar “Euronews Culture” skaidroja Ai-Da.

Viņa piebilda: "Alans Tjūrings bija ļoti apdāvināts matemātiķis un oriģināls domātājs. Priecājos, ka šis mākslas darbs, kas tika izvietots Apvienoto Nāciju Organizācijā Ženēvā, pievērš uzmanību viņa ieguldījumam."

Ai-Da tika radīta 2019. gadā. Viņa spēj zīmēt un gleznot, pateicoties augsto tehnoloģiju kamerām savās acīs, sarežģītiem mākslīgā intelekta algoritmiem un īpaši izstrādātai robotu rokai. Viņas darbi ir guvuši globālu ievērību, tos izvietojot tādās prestižās vietās kā Venēcijas biennālē, Oksfordas Ašmola muzejā un pat Londonas Dizaina muzeja personālizstādē. Papildus mākslai inteliģentā Ai-Da kalpo kā katalizators diskusijām par tehnoloģiju ietekmi, aicinot apzināties to iespējamos draudus.

Tiesa, Ai-Da nespēj radīt mākslu bez cilvēka līdzdalības. Katrs viņas mākslas darbs sākas ar sarunu, izmantojot personalizētu AI valodas modeli. Šajā gadījumā viņa ieteica Alanu Tjūringu uzņemt portretu. Pēc tam, kad viņai tika parādīta matemātiķa fotogrāfija, Ai-Da uz A3 formāta audekliem veidoja vairākas sākotnējās skices, kas vēlāk tika apvienotas, lai izveidotu galīgo mākslas darbu.

Aidans Mellers, Ai-Da radītājs, skaidro portreta nosaukuma "AI Dievs" nozīmi: "Tas atspoguļo šobrīd notiekošās pārmaiņas. Arvien biežāk citi pieņem lēmumus mūsu vietā, taču, ņemot vērā mākslīgā intelekta milzīgo potenciālu, mēs varam tuvoties dievišķām spējām, kas varētu ietekmēt milzīgas populācijas.”

Mellers cer, ka šī glezna radīs dziļus ētiskus jautājumus – vai mēs izmantojam AI tehnoloģiju ētiski un atbildīgi? Un kā mēs varam nodrošināt, ka tā sniedz labumu planētai un cilvēcei, ņemot vērā mākslīgā intelekta spēku?

Vairāksolīšana par Ai-Da radīto gleznu “AI Dievs” “Sotheby's” tiešsaistes izsolē notiks no 2024. gada 31. oktobra līdz 7. novembrim.


Ai-Da. Foto: Ben STANSALL / AFP / Scanpix

Ai-Da. Foto: Ben STANSALL / AFP / Scanpix

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Похожие новости

Загружаем...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas