Remonta plānošana un organizēšana prasa lielu piepūli un rada satraukumu – vai izvēlētais remontdarbu veicējs visu izdarīs, kā esi iecerējis, vai nebūs kāda aizķeršanās, kurā vietā paliksi, kamēr norisināsies remonts. Šīs domas liek aizmirst vienu, ļoti svarīgu lietu – kas un kā uzkops telpas pēc remonta beigām?
Svarīgi saprast, ka nauda jāatliek ne tikai remontdarbu materiāliem un strādnieku darbam, bet arī uzkopšanai. Galu galā, ja beigās nolemsi, ka netīrumus un putekļus pēc remonta varēsi uzkopt pats, būsi ieguvis pārpalikumu, kuru varēsi tērēt kā vien gribēsi. Lai gan nereti remontdarbu veicēji sola, ka summā iekļauta arī uzkopšana, visbiežāk ar to ir domāts – būvgružu iznešana un virspusēja uzkopšana, kas nozīmē, ka telpās, visdrīzāk, būs saglabājušies negantie putekļi un citi nosēdumi.
Kā vienu no uzņēmumiem, kuriem uzticēt uzkopšanu, vari apsvērt – profesionālo uzkopšanas servisu “LiiR Latvia”, kas piedāvā kvalitatīvu telpu uzkopšanu – gan pēc remontdarbiem, gan ikdienā. Tomēr, ja esi nolēmis tīrīt pats, tad šeit ir pāris ieteikumi no “LiiR Latvia” par to, kā efektīvāk satīrīt telpas pēc remonta.
1. Sāc ar telpu vēdināšanu un logu mazgāšanu
Šis ir kā “divi zaķi ar vienu šāvienu”, jo vēdinot telpas, logi tāpat jātur atvērti. Ja logi ir mainīti, tad pirms tīrīšanas noņem rāmju aizsarglenti. Nereti lente tiek atstāta uz rāmjiem pat vairākus gadus, jo pastāv maldīgs uzskats, ka noņemot to pēc kāda laika, rāmji izskatīsies kā jauni, bet tā nav. Aizsargplēve saules staru ietekmē piekaltīs pie rāmja, kā arī vietām sāks nākt nost, atstājot to plankumainu un nepievilcīgu.
Kad plēve noņemta, samitrini stiklu un notīri putekļu virskārtu, tad turpini tīrīt to ar stiklu mazgāšanas līdzekli. Ja uz stikla virsmas ir saglabājusies krāsa no remontdarbiem vai cementa paliekas, nedaudz pamērcē to un tad ar speciālu skrāpīti, kas atrodams būvniecības veikalos, nokasi to saudzīgi nost. Svarīgi to darīt maigi, lai nesaskrāpētu stiklu.
2.Turpini ar putekļu un citu netīrumu tīrīšanu pēc principa “no augšas uz leju”
Noslauki griestu apgaismes ķermeņus, aizkaru stangas, atputekļo sienas virzienā no griestiem uz grīdu. Šim nolūkam var izmantot saimniecības preču veikalos iegādājamu speciālu mopu, pie kura pamatnes piestiprināmas maināmās impregnētās salvetes. Šo palīgrīku varēsi izmantot arī vēlāk ikdienas uzkopšanā, tīrot sienas no putekļiem un atbrīvojot telpu stūrus no zirnekļu tīkliem.
3. Virsmu mazgāšana
Mazgājot un tīrot visas virsmas, ūdenim pievieno nedaudz skābi saturoša līdzekļa, piemēram, etiķi vai citronskābi. Tas palīdzēs cīnīties ar celtniecības putekļiem un parūpēsies par svaigu aromātu telpās.
4. Grīdas mazgāšana
Pirms mazgāšanas, grīdas kārtīgi jāizsūc ar putekļu sūcēju – arī visi stūri! Nav ieteicams izmantot putekļu sūcēju ar ūdens filtru, jo tas saķepinās specifiskos putekļus un sarežģīs uzkopšanu vēl vairāk.
Mazgā grīdas rūpīgi, pēc iespējas biežāk skalojot grīdas lupatu un mainot mazgājamo ūdeni. Ūdenim var pievienot nedaudz terpentīna, tas “organizēs” smalkos putekļus, turklāt tam piemīt arī gaisu attīroša iedarbība.
Nebrīnieties, ka vairākas nedēļas pēc uzkopšanas, celtniecības putekļi aizvien dara par sevi zināmu. Tie vienmēr pamanās paslēpties visšaurākajās spraugās un lidināties gaisā, tāpēc atceries regulāri vēdināt telpas un pārslaucīt virsmas. Pēc mēneša telpās nevajadzētu būt nekādām paliekošām pēdām.
Ja esi nolēmis par labu speciālistu darbam, izvēlies uzkopšanas servisu LiiR Latvia! Piesaki tīrīšanu tiešsaistē vai zvani uz 20234757 un piesaki tīrīšanu savā dzīvesvietā, darbavietā vai piederošajā teritorijā.
Telpu uzkopšana, ekrānšāviņš no Liir video