Вы используете старую версию браузера, некоторые интерфейсы могут работать. Мы рекомендуем вам обновить ваш браузер!

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Vai ar koronavīrusu var inficēties, saņemot interneta veikalos pasūtītās preces no Ķīnas?

Vai koronavīrusa izplatības laikā ir droši iegādāties preces internetā un kāds ir risks, ka līdz ar pasūtījumu es varētu saņemt arī slimību? Šis jautājums ir satraucis daudzus pircējus visā pasaulē, tādēļ dažādi mediji ir publicējuši ekspertu komentārus šai jautājumā. Arī populārais veikals Aliexpress ir apkopojis dažādu ekspertu komentārus. Viņi skaidro, ka korona vīruss uz pasūtījuma produktiem un materiāliem šādu ceļojumu neizturētu. Ārpus ķermeņa šis vīruss var pastāvēt aptuveni stundu, bet ne ilgāk kā 24 stundas (Slimību profilakses un kontroles centrs gan norāda ilgāku termiņu - līdz 10 dienām), līdz ar to – iespēja, ka līdz ar pasūtīto preci saņemsiet arī vīrusu, ir tikpat kā izslēgta. Līdz ar to - pašlaik nav pierādījumu, ka šāds risks pastāv, ņemot vērā, ka sūtījumi no Ķīnas interneta veikaliem uz Eiropu ceļo pāris vismaz nedēļu.

Tomēr, kā norāda CDC - lai arī lielākā daļa saaukstēšanās vīrusu ārpus cilvēka ķermeņa mēdz izdzīvot tikai mazāk nekā 24 stundas, ir atsevišķas vīrusa formas, piemēram, Sars un Norovirus, kas ārpus ķermeņa var pastāvēt vairākas nedēļas un pat mēneši. Tāpēc ir iespējams, ka visu par koronavīrusa pārnēsāšanu mēs vēl nezinām. Tādēļ lieka piesardzība nekad nenāks par ļaunu.

Kā koronavīruss var ietekmēt preču piegādes ātrumu?

Daudz lielāka problēma ir preču piegādes aizkavēšanās iespēja. Tam ir vairāki cēloņi:

Loģistikas problēmas. Jau pašlaik daudzas aviokopānijas ir ierobežojušas vai pavisam atcēlušas lidojumus uz Ķīnu. Tas pats vērojams kuģniecībā – tiek aizturēti kuģi, ierobežota arī konteinerkuģu un tankkuģu kustība Ķīnas virzienā. Tādēļ pastāv iespēja, ka ierasto pāris nedēļu laikā sūtījums var aizkavēties.

Darbinieku trūkums. Daudzi uzņēmumi pašlaik tiek slēgti vai strādā samazinātu darba laiku, kā arī ir apgrūtināta izejmateriālu piegāde. Šobrīd ražotāju un ekomercijas uzņēmumu galvenā problēma ir darbaspēka trūkums. Ķīniešu e-komercijas platformas, piemēram, Alibaba un JD.com, pieņem darbā tūkstošiem pagaidu darbinieku. Jo dažādu vīrusa ierobežojošo pasākumu dēļ cilvēki izvairās iziet no mājām, līdz ar to krasi pieauguši preču pasūtījumi tiešsaistē.

Tomēr neraugoties uz to, uzņēmumi darbu turpina un pagaidām neviens nav paziņojis, ka kāds nespētu izpildīt pasūtījumus. Jāvērš uzmanība, ka piegādes aizkavēšanās gadījumā saviem pasūtījumiem un to statusam jebkurā gadījumā var sekot tiešsaistē, kā jau ierasts. Savukārt, ja kāds konkrēts ražotājs nevar apņemties preces uzražošanu vai piegādi – tad tie mēdz atcelt/nepieņemt pasūtījumu.

Izvēlies Latvijas veikalu piedāvājumu!

Lai gan, kā noskaidrojām, korona vīruss tiešā veidā nevar tikt atsūtīts “pa pastu” kopā ar pasūtījumu, tomēr lieka piesardzība nekad nevar nākt par ļaunu, īpaši, ja runa ir par veselību.

Iespējams, ka tieši šis ir īstais brīdis, lai iepazītu kādu jaunu vietējo veikalu vai iespējas pasūtīt internetā preces no vietējiem ražotājiem un tirgotājiem.

Piemēram, daudzi apģērbu veikali piedāvā plašu sortimentu gan vīriešiem, gan sievietēm – dažādiem izmēriem un gaumēm, tostarp iespējas iegādāties preces internetā tepat – Latvijas veikalos.

Saudzēsim sevi, ceļosim prātīgi, pasūtīsim preces ar apdomu un atbalstīsim vietējos uzņēmējus!

pixabay.com

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Похожие новости

Saturs turpināsies pēc reklāmas